Najlepsze majtki poporodowe – polecane modele!

Najlepsze majtki poporodowe – polecane modele!

Zarówno ciąża, poród, jak i połóg to wyjątkowe okresy w życiu każdej kobiety, kiedy wymagają one objęcia szczególną opieką. Szczególnie ostatni z nich jest bardzo ważny, ponieważ wtedy organizm się regeneruje i wraca do pełnej sprawności.

majtki poporodowe

Kluczowym elementem w tym czasie jest zadbanie o odpowiedni poziom higieny intymnej, dzięki czemu świeżo upieczona mama uniknie infekcji i ich groźnych powikłań.

Niezależnie od tego, czy poród odbył się siłami natury, czy poprzez cesarskie cięcie, warto przestrzegać pewnych zaleceń, które pomogą kobiecie zadbać o czystość.

Po pierwsze – każda wizyta w toalecie związana z potrzebą fizjologiczną  powinna kończyć się podmyciem okolic intymnych i wymianą podpaski poporodowej. Do dbania o higienę okolic intymnych w czasie połogu zaleca się stosowanie szarego mydła lub preparatu do higieny intymnej, jeśli wcześniej był używany. Aby natomiast osuszyć te wrażliwe obszary, najlepiej będzie używać jednorazowych ręczników papierowych lub delikatnego strumienia powietrza z suszarki.

Po drugie – trzeba zadbać o tzw. wietrzenie krocza. Zalecane jest ono możliwie jak najczęściej, na leżąco, bez bielizny, z delikatnie ugiętymi nogami. Pod pupę należy położyć podkład poporodowy.

Po trzecie – warto używać podkładów wykonanych z bawełny, starać się omijać podpaski i bezwzględnie nie używać tamponów.

Po czwarte – trzeba unikać długich kąpieli w wannie, a zamiast nich wybrać szybki prysznic. Nie należy też używać gąbek ani myjek, gdyż mogą one stanowić siedlisko bakterii.

Stosowanie się do powyższych porad nie tylko zapewni kobiecie w połogu zabezpieczenie przed rozmaitymi infekcjami, ale także przyspieszy powrót do pełnej sprawności.

W połogu ważne jest, aby zminimalizować nacisk na miejsca intymne. Noszenie obcisłej, mocno przylegającej bielizny może powodować podrażnienia, a brak swobodnego przepływu powietrza umożliwi namnażanie się szkodliwych bakterii, co może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Istnieje jednak prosty sposób, aby tego wszystkiego uniknąć, a są nim majtki poporodowe.

Jakie majtki poporodowe wybrać?

Oprócz wyprawki do szpitala dla niemowlaka należy też uszykować odpowiednią wyprawkę dla mamy. Bezwzględnie musi się w niej znaleźć odpowiednia bielizna. Wiele osób nie wie jednak, jakie majtki poporodowe wybrać i aby ułatwić im podjęcie decyzji, powstał właśnie ten artykuł.

Majtki poporodowe to szczególny rodzaj bielizny dla kobiet, który ułatwia gojenie się rany poporodowej i dbanie o higienę. Zostały one zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort świeżo upieczonej mamie, a jednocześnie nie przeszkadzały w codziennych czynnościach. Producenci dbają, aby ich produkty były maksymalnie wygodne, przewiewne i nie powodowały zbędnego ucisku.

Zadaniem majtek poporodowych jest oczywiście ochrona stref intymnych kobiety po porodzie, a także podtrzymywanie podkładu poporodowego w jednym miejscu. Na rynku można spotkać ich dwa rodzaje: do jednorazowego użytku i wielorazowe. Jednorazowe majtki poporodowe charakteryzują się – jak sama nazwa wskazuje – możliwością jednokrotnego użycia. Po ich wykorzystaniu należy je więc zutylizować. W tej grupie można znaleźć wyroby m.in. polskiej firmy Canpol, które są polecane przez specjalistów Charakteryzują się one przewiewnością i lekkością, a w opakowaniu znajduje się 5 sztuk. Wyposażono je w delikatne, nieuciskające gumki w pasie i pachwinach. Druga opcja, czyli wielorazowe, można wykorzystywać wielokrotnie – wystarczy po prostu je wyprać. Doskonałym przykładem produktów tego typu są wyroby z linii Get Ready marki Babyono, oraz ponownie – bielizna produkcji naszej rodzimej marki Canpol. Te pierwsze cechują się wyjątkową konstrukcją, która zapewnia swobodną cyrkulację powietrza i zostały wykonane z trwałego, ale jednocześnie bardzo delikatnego materiału, natomiast te drugie powstały ze specjalnej nylonowej siateczki, która nie podrażnia skóry i gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Ponadto nie posiadają one szwów, co jeszcze bardziej zwiększa poziom wygody. Obie wymienione możliwości mają swoje wady i zalety, jednak stanowią one podstawowy element każdej wyprawki do szpitala dla mamy.

Majtki poporodowe – gdzie kupić?

Niektóre osoby zastanawiają się, jakie majtki poporodowe po cesarce będą odpowiednie. Uspokajamy – doskonale sprawdzą się wszystkie te, które można kupić bez problemu w sklepach, takich jak np. bobaskowo.sklep.pl. W jego asortymencie znajduje się bogaty wybór nie tylko akcesoriów poporodowych przeznaczonych dla kobiet, ale także wiele produktów dla niemowlaków.

Dowiedz się więcej z wpisu https://bobaskowyblog.pl/majtki-poporodowe-jakie-kupic/.

*artykuł zewnętrzny