Smoothie dla dzieci – jakie produkty warto kupić dla malucha?

Smoothie dla dzieci – jakie produkty warto kupić dla malucha?

Produkty spożywcze, które wybierasz z myślą o dziecku, powinny mieć doskonałą jakość, a przy tym kolor i smak zachęcający malucha do próbowania nowych rzeczy. Z perspektywy rodzica przekąski oraz napoje powinny być też wartościowe, dlatego już na wstępie warto odrzucić wszystko, co zawiera olbrzymie ilości cukru, syropu glukozowego, barwniki, ulepszacze i sztuczne konserwanty.

smoothie dla dzieci

Przygotowywanie drugich śniadań czy podwieczorków w domu to duże wyzwanie. Kiedy musisz planować całotygodniowe menu dla rodziny albo planujesz, co spakować na wycieczkę terenową, możesz wesprzeć się gotowymi produktami. Ale nie wybieraj ich przypadkowo – szczególnie gdy w grę wchodzi żywienie małego dziecka. Z myślą o nim postaw na wartościową przekąskę, jaką jest napój owocowy przecierowy typu smoothie Helpa.

Smoothie dla najmłodszych – ekologiczne produkty

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem kolorowych napojów, soczków i przekąsek w tubkach. Jednak po bliższym przyjrzeniu się ich składowi okazuje się, że powstają z przetworzonych produktów z dużą ilością cukru lub, co gorsza – syropu glukozowo-fruktozowego. Ale czy to konieczne? Polska marka Helpa produkująca naturalne kaszki i soczki dla całej rodziny udowadnia, że wcale nie! Do uzyskania pysznego smaku i pięknego koloru swoich wyrobów używa wyłącznie ekologicznych, starannie wyselekcjonowanych składników. I tak właśnie powstało smoothie, które z powodzeniem można podać nawet najmłodszym.

Smoothie – napój czy przekąska?

W rozumieniu osób tworzących markę Helpa (a są nimi rodzice – lekarz i dietetyk), każda przekąska powinna być wartościowa i zapewniać dziecku zastrzyk pozytywnej energii. Sama woda z cukrem na pewno tego nie da, dlatego warto poszperać dalej. A dalej czeka produkt, który zachwyci rodziców – wartościami odżywczymi oraz dzieci – smakiem, kolorem i przykuwającą wzrok grafiką na etykiecie.

Napój typu smoothie o nazwie Bio Piciu żółte to jedna z propozycji stworzona z kompozycji najlepszych owoców:

  • moreli,
  • banana,
  • gruszki,
  • jabłka.

Ale to nie wszystko! Zupełną nowością jest wzbogacenie składu o… zboża! Składnikiem soczku jest kasza jęczmienna bio, a więc tradycyjne polskie ziarno, które dostarcza wielu witamin, minerałów, składników odżywczych. W połączeniu z owocami skutecznie zaspokaja głód, pozwalając na zdrowe podjadanie między posiłkami głównymi.

Smoothie jak domowe!

W domu nie zawsze są składniki pozwalające na przyrządzenie smacznego i wartościowego smoothie. Kolejną trudnością może się okazać przechowywanie napoju czy zabieranie go ze sobą do szkoły lub na wycieczkę. Rozwiązaniem okazuje się zakup pełnowartościowego produktu, którego receptura do złudzenia przypomina tę domową!

Jasny, prosty skład bez zbędnych dodatków i ulepszaczy to odpowiedź na potrzeby wymagających rodziców i ich pociech. Dzieci, które lubią słodkie smaki i zwracają uwagę również na formę podawanych przekąsek, na pewno z przyjemnością spróbują smoothie Helpa. Mama i tata będą natomiast spokojni, że serwują maluchowi to, co najlepsze!

*artykuł zewnętrzny