Zabawki do odgrywania ról – dlaczego dzieci tak je lubią?

Zabawki do odgrywania ról – dlaczego dzieci tak je lubią?

Większość z nas na pewno ma jeszcze w pamięci swoje beztroskie dziecięce zabawy. Bardzo ważną ich częścią było naśladowanie i odgrywanie najróżniejszych ról dorosłych. Dlaczego, spośród tylu innych aktywności, akurat te zabawy sprawiają dzieciom tak dużo radości?

zabawki do odgrywania ról

Zabawa w odgrywanie ról 

Odgrywanie ról i naśladowanie jest zupełnie naturalnym procesem, przez który dzieci poznają świat. Intuicyjnie wybierają swoje ulubione postacie, czynności, zawody i wcielają się w nie podczas wielogodzinnych zabaw. Jest tak głównie dlatego, że świat dorosłych i bycie dorosłym są dla dzieci fascynujące. Dorosłe osoby, niezależnie od tego, czym się zajmują, są jak bohaterzy – wiele potrafią, wiele wiedzą. To niemal jak posiadanie super mocy, których warto się nauczyć. Dzieje się to właśnie przez naśladowanie – zabawa w odgrywanie ról pozwala dzieciom wejść w świat, który jest niezwykle interesujący i inspirujący. 

https://www.sklep.habarri.pl/3-w-1-sklep-warsztat-w-przenosnej-walizce

Zabawki do odgrywania ról – więcej możliwości 

O ile dziecięca wyobraźnia nie zna granic i właściwie każdy przedmiot może służyć do zabawy, to zabawki do odgrywania ról znacznie tę zabawę uatrakcyjniają. Poza tym stwarzają jeszcze więcej możliwości kreatywnego spędzania czasu, pobudzają wyobraźnię i dają wiele radości. Dzięki nim można w łatwy sposób stworzyć przestrzeń, która jest bardziej realistyczna, a przez to interesująca i zajmująca. 

https://www.sklep.habarri.pl/3-w-1-burgerownia-grill-w-przenosnej-walizce

Zabawki do zabawy w odgrywanie ról – jakie wybrać?

 Zabawki do odgrywania ról najczęściej mają postać zestawów składających się z wielu elementów. Można je dostosować do zainteresowań dzieci. Wśród najbardziej popularnych znajdziemy kuchnie czy różnego rodzaju sklepy. Dzieci, wykorzystując dostępne akcesoria, mogą również wcielać się w role lekarzy, fryzjerów, sprzedawców lodów, majsterkowiczów, mechaników. Te zestawy przede wszystkim pozwalają na odwzorowanie codziennego życia.

https://www.sklep.habarri.pl/3-w-1-kuchnia-toaletka-w-przenosnej-walizce

W tej kategorii bardzo ciekawym, nowym na polskim rynku produktem są zabawki do odgrywania ról marki Habarri, zamknięte w małych, poręcznych walizeczkach. Z łatwością się je rozkłada i składa. Takie zestawy można zabrać ze sobą w podróż lub na wakacyjny wyjazd i wykorzystać, kiedy aura nie zachęca do zabaw na zewnątrz. Dodatkowo, wybrać możemy zestawy łączone, z których, po rozłożeniu, powstają dwie niezależne zabawki – np. kuchnia i toaletka lub gabinet lekarski i sklep z lodami.

Inne akcesoria do odgrywania ról 

Jako zabawki do zabawy w odgrywanie ról, oprócz wspomnianych zestawów, można także wybrać inne akcesoria. Mogą być to chociażby kostiumy i ich elementy. Bardzo dobrym pomysłem, który świetnie posłuży w takiej zabawie, a dodatkowo będzie bardzo praktyczny, jest plecak w kształcie rakiety (https://www.sklep.habarri.pl/plecak-dzieciecy-rakieta-czerwony), ulubionego samochodu czy zwierzęcia. Wcielenie się w rolę kosmonauty, kierowcy wyścigowego lub przyrodnika jest równie atrakcyjną i poruszającą wyobraźnię formą zabawy.

Zabawki do odgrywania ról – https://www.sklep.habarri.pl/odgrywanie-rol

Plecaki dla dzieci – https://www.sklep.habarri.pl/plecaki

*artykuł zewnętrzny