Konsola czy komputer – jaki sprzęt dla nastoletniego gracza kupić?

Konsola czy komputer – jaki sprzęt dla nastoletniego gracza kupić?

Jedną z ulubionych rozrywek współczesnych nastolatków jest granie w gry komputerowe. Choć bardzo lubią oni spędzać czas właśnie w ten sposób, często dzieli ich jedna kwestia – niektórzy wolą grać na konsoli, inni preferują rozgrywkę na komputerze. Jakie są zalety obu rozwiązań i na które warto się zdecydować?

Konsola czy komputer

Coraz lepsze parametry techniczne konsoli i komputerów oraz niezwykle urozmaicony wachlarz dostępnych gier sprawiają, że rozgrywka staje się jeszcze bardziej realistyczna, a przez to również wciągająca. Do tego stopnia, że długie godziny potrafią poświęcić jej nie tylko nastoletni, ale też dorośli gracze. Wróćmy jednak do pierwszych z wymienionych i sprzętu, który lepiej spełni ich oczekiwania.

PlayStation 4 Pro

Konsole PlayStation od lat cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Gracze doceniają je zarówno za parametry techniczne, jak i dużą liczbę tytułów, jakie są przez nie obsługiwane. Dzięki temu osoby, które zdecydują się na konsolę PlayStation, tworząc swoją kolekcję gier mogą wybierać spośród najróżniejszych wyścigów, gier symulacyjnych, strategicznych, sportowych, zręcznościowych, strzelanek czy tytułów familijnych.

jaką konsolę kupić dla nastolatka

Obecnie szczególnie polecana jest konsola PlayStation 4 Pro, zapewniająca żywą rozgrywkę, świetny obraz, nasycone kolory i wiernie odwzorowane szczegóły. PS4 Pro to propozycja nawet dla najbardziej wymagających graczy, którym zależy na jak najlepszych wrażeniach z gry. Na jeszcze lepsze efekty i doskonałą wyrazistość obrazu mogą liczyć osoby, które grają na telewizorach 4K.

Xbox One

Inną konsolą, która także cieszy się dużym uznaniem graczy, jest Xbox One. Produkowana przez firmę Microsoft, jest bardzo często porównywana do konsoli PlayStation, przez co w sieci można znaleźć szereg rankingów i artykułów punktujących mocne i słabe strony obu urządzeń.

Xbox One to doskonałe rozwiązanie dla miłośników gier wyścigowych, a zwłaszcza słynnej serii Forza Horizon i Forza Motorsport, która jest dostępna wyłącznie dla użytkowników tej konsoli. Chcący poszerzyć swój katalog tytułów mogą ponadto dołączyć do programu abonamentowego i uzyskać dostęp do wielu ciekawych gier.

jaka konsola do gier

Jaki komputer do gier?

Choć konsole potrafią zapewnić niesamowite wrażenia podczas gry, wśród nastolatków nie brakuje tych, którzy zdecydowanie wolą oddawać się rozgrywce przy komputerze. Wbrew pozorom, zakup komputera do gier nie jest prostszy niż wybór odpowiedniej konsoli. Jeśli nastolatek naprawdę interesuje się grami, a do jego ulubionych należą wymagające tytuły, pierwszy lepszy sprzęt z pewnością nie zda egzaminu.

Kupując komputer do gier możemy zdecydować się na tradycyjny model stacjonarny lub specjalny laptop gamingowy o określonych parametrach, które pozwolą na uruchomienie niemal każdego tytułu. Jeśli wybierzemy drugi wariant, czyli laptop do gier, warto pokusić się też o dobrą myszkę i zestaw słuchawkowy. Opcjonalnie zestaw można uzupełnić o klawiaturę do gier wideo z wyraźnym sprężeniem zwrotnym.