Wyjazd z dziećmi do Zakopanego i okolic – co warto odwiedzić za pierwszym razem?

Wyjazd z dziećmi do Zakopanego i okolic – co warto odwiedzić za pierwszym razem?

Zakopane jest świetnym kierunkiem na rodzinny wyjazd. Wspólne pokonywanie górskich szlaków i korzystanie z okolicznych atrakcji dostarczy mnóstwa wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Co warto odwiedzić podczas pierwszego pobytu w Zakopanem? Sprawdźcie!

Zakopane

Malownicze szczyty górskie, szlaki o różnych poziomach trudności, dobre warunki na stokach i długa tradycja skoków narciarskich sprawiają, że w stolicy Tatr każdy znajdzie coś dla siebie. Dla szukających rodzinnego hotelu w Zakopanem i okolicach, dobrą bazą wypadową będzie Hotel Redyk. Znajduje się w malowniczej wiosce podhalańskiej Ząb, 5 km od Zakopanego. Bliskość zakopiańskich atrakcji dla najmłodszych, wyciągów i tras narciarskich oraz możliwość wypożyczenia rowerów czyni z niego przyjazny hotel dla rodzin z dziećmi w górach.

Krupówki pełne atrakcji

Krupówki są symbolem Zakopanego i chociażby z tego powodu nie sposób odmówić sobie spaceru tą popularną ulicą. Dzieci z pewnością namówią was na ciekawą pamiątkę z gór i przekonają do wizyty w Parku Janosika. Jeśli do Zakopanego wybieracie się zimą, nie przegapcie lodowiska Tatra Ice, niedaleko Krupówek. Szalona jazda na łyżwach murowana!

Szalona zabawa na Gubałówce

Gubałówka to kolejne symboliczne miejsce na mapie Zakopanego. Wielu wrażeń dostarczy waszym pociechom wjazd kolejką, ale dopiero na górze rozpocznie się prawdziwe szaleństwo. Latem punktem obowiązkowym będzie kolejka grawitacyjna. Z kolei zimą swoje podwoje otworzy snowpark z torami saneczkowymi i skuterami śnieżnymi.

Na szczycie skoczni narciarskiej

Jeśli macie w swojej rodzinie małego fana Adama Małysza czy Kamila Stocha, koniecznie wybierzcie się na skocznię narciarską. Wielka Krokiew naprawdę robi wrażenie, które rośnie w miarę posuwania się wyciągiem krzesełkowym na sam jej szczyt. To niepowtarzalna okazja, by choć przez chwilę poczuć się jak skoczek narciarski. Przygotujcie się na sporą dawkę emocji.

Spływ Dunajcem

A gdyby tak dać się porwać wodom Dunajca? Spływ pontonami po tej znanej, przecinającej malownicze górskie tereny rzece okaże się nie lada wyzwaniem dla całej rodziny. Wycieczka odbywa się w sezonie letnim i trwa ok. 2h. Miejsce startu: Sromowce Wyżne.

Hotel Redyk

W Zakopanem nie ma mowy o nudzie. Po intensywnym, aktywnym dniu zamarzy wam się spokojny wypoczynek w malowniczej okolicy. Hotel Redyk jest doskonały dla rodzin z dziećmi i spełni te wymagania. Przestronny i wygodny pokój rodzinny zapewni upragniony komfort w zaciszu górskiej natury. Wygodne, szerokie łóżko w sypialni pozwoli się dobrze wyspać i nabrać energii na następny dzień. Z kolei część wypoczynkowa będzie dobrym miejscem na spędzenie wolnego czasu z rodziną przy telewizorze. A wieczorem i o poranku ten elegancki hotel z widokiem na góry odsłoni przed wami niesamowity krajobraz rozciągający się z balkonu na ostre szczyty Tatr.

*Materiał zewnętrzny