Chusta do noszenia dziecka. Jak wybrać tę jedyną?

Chusta do noszenia dziecka. Jak wybrać tę jedyną?

Współcześnie chustowanie cieszy się coraz większą popularnością. Noszenie dzieci w chuście doceniają nie tylko rodzice, ale również i sami zainteresowani, którzy oczekują od mamy i taty nieustannej uwagi. I choć temat ten wzbudza wiele kontrowersji, to życie z chustą jest bez wątpienia łatwiejsze i bardziej wartościowe. Pojawia się jednak pytanie – jak wybrać tę odpowiednią? Skąd wiedzieć, która chusta skradnie serce malucha? Przekonajmy się wspólnie! Zapraszamy do świata marki Lenny Lamb!

Chusta tkana, czyli faworytka doświadczonych

chusta jaką wybrać

Jednym z głównych czynników pozwalającym różnicować chusty jest materiał, z którego są one wykonane. Zdaniem doświadczonych fanów chustonoszenia najlepszym rozwiązaniem są chusty tkane, których można używać na wiele sposobów, niezależnie od sylwetki. Najpopularniejszymi są modele o splocie skośno-krzyżowym, ponieważ zapewniają jednocześnie elastyczność i wytrzymałość, co w kontekście noszenia malucha na rękach jest niezwykle ważne. Ponadto chusta lennylamb o splocie skośno-krzyżowym to gwarancja dopasowania bez ryzyka zbyt mocnego przewiązania dziecka i lokalnych naprężeń.

Chusta elastyczna, jako rozwiązanie dla początkujących

chustonoszenie

Chusta elastyczna to doskonały wybór dla rodziców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z chustonoszeniem. Wszystko to ze względu na fakt, że elastyczne modele są dużo łatwiejsze do zawiązania. Ułatwieniem tym jest przede wszystkim możliwość zawiązania takiej chusty najpierw na sobie, by dopiero potem włożyć w nią malucha. Dla początkujących jest to niezwykle ważny aspekt, który pozwala na sukcesywne wdrożenie się w przygodę związaną z chustowaniem.

Długość chusty, a wzrost malucha

Niezwykle ważną sprawą w przypadku chusty do noszenia dzieci jest również jej długość, a ta uzależniona jest od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj wiązania, a drugim – rozmiar osób noszących. W tej kwestii ważne są ogólne gabaryty, a więc waga i wzrost (im wyższa osoba, tym rozmiar chusty musi być większy).

Noszenie noworodków i niemowląt w chuście to wybawienie dla wszystkich rodziców, którzy muszą pogodzić opiekę nad dzieckiem z wykonywaniem codziennych obowiązków domowych. Dzięki temu rozwiązaniu, rodzic ma szansę zapewnić swojemu maluchowi poczucie bliskości i bezpieczeństwa, nie obciążając przy tym swojego kręgosłupa.