Niebanalne pomysły na dekorowanie wnętrz kosmetykami i perfumami

Niebanalne pomysły na dekorowanie wnętrz kosmetykami i perfumami

Dziesiątki wielokolorowych pudełek, butelek, flakonów oraz sterta wacików, pałeczek i pędzli. Całe wnętrze łazienki, półki i toaletka załadowane kosmetyki dają wrażenie chaosu i bynajmniej nie poprawiają wyglądu mieszkania.

Wystarczy jednak kilka prostych zasad, szklane dzieło perfumeryjnej sztuki od Lalique i odrobina kreatywności, aby nieporządek zamienić w niebanalną dekorację mieszkania. Do dzieła!

pomysły na dekorowanie wnętrz

Sztuka ukrywania i eksponowania

Dekorację mieszkania zacznij od opanowania kosmetycznego chaosu. Na początek przepatrz posiadane kosmetyki i perfumy. Sprawdź, czy wszystkie mają dobrą datę do użycia, czy nie zmieniły one konsystencji i zapachu oraz… zastanów się, czy są i będą używane. Przypatrz się dokładnie produktom, które pozostały po pierwszej selekcji. Większość z nich posiada pewnie wielokolorowe opakowania i krzykliwe naklejki.

W opanowaniu wizualnego chaosu pomoże sztuka estetycznego chowania przedmiotów. Jeśli posiadasz toaletkę, to zaaranżuj odpowiednio szuflady, grupując kosmetyki rodzajami. W przypadku łazienki czy półeczki z kosmetykami najlepiej sprawdzają się pudełka.

Choć na początku wydaje się to skomplikowane i czasochłonne, to dzięki prostemu nawykowi chowania artykułów po użyciu, zapewnisz sobie ciągły ład i porządek. Miejsce służące do przechowywania musi być jednak łatwo dostępne i dobrze zorganizowane tak, by czynność wkładania i wyciągania danego produktu trwała sekundę.

perfumy jako ozdoba

Zjawiskowe flakoniki od Lalique

Wśród kosmetyków są oczywiście również takie, które same w sobie stanowią dekorację i chowanie ich byłoby dużym marnotrawstwem. W przypadku perfum oczywisty przykład stanowią wyjątkowe flakony Lalique, stanowiące perełkę sztuki użytkowej. Marka wywodzi się od René-Jules Lalique – początkowo twórcy biżuterii, który rozwinął skrzydła w dziedzinie projektowania buteleczek perfum. Stworzone z pietyzmem szklane flakony o niezwykłych kształtach owadów, kwiatów czy nimf podbiły rynek, zapewniając francuzowi szaloną popularność na początku XX wieku. Marka Lalique wciąż czerpie inspiracje z wizji protoplasty, oferując starannie zaprojektowane flakony o pięknych geometrycznych liniach i niezwykłych zdobieniach.

dekoracyjne perfumy

Baw się kolorami, łącz i zestawiaj

Piękne opakowania perfum oraz kosmetyków wspaniale sprawdzają się również jako element dekoracyjnej kompozycji. Wspaniałe efekty uzyskasz łącząc kilka elementów. Jako podstawę wykorzystać możesz tacę, zabytkowy talerz, taflę lustra, książkę modową lub oprawioną w ramkę okładkę magazynu. Wystarczy ustawić na nich obok siebie butelkę perfum i – w zależności od zapachu i wyglądu produktu – dodać wazon z kwiatem, świeczki, kilka pereł czy metalową rzeźbę. W kompozycjach takich najlepiej sprawdzają proste, ascetyczne wręcz flakoniki. Przy tworzeniu dekoracjach kompozycji możesz wykorzystać także buteleczki po zużytych produktach. Wystarczy umiejętnie usunąć atomizer, aby uzyskać mały, zgrabny flakonik na pojedynczy kwiat.