Atrakcje dla dzieci w Krakowie do 100 zł

Atrakcje dla dzieci w Krakowie do 100 zł

Jakie jest najchętniej odwiedzane przez turystów miasto w Polsce? Odpowiedz może być tylko jedna – Kraków.

Stolica Małopolski ma do zaoferowania zwiedzającym niepowtarzalne zabytki, szeroko rozwiniętą sieć hotelów i hostelów oraz komunikację, która dociera nawet do najodleglejszych zakątków miasta. Oprócz tego w Krakowie można znaleźć także miejsca, które oferują szereg atrakcji dla dzieci i za które trzeba zapłacić nie więcej niż 100 zł.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Cute little girl having a rest outdoors

Papugarnia

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też miejskie papugarnie. W Krakowie znajdują się dwie – Papugarnia „Amazonia” i Papugarnia „Papuga House”. Dlaczego warto wybrać się w takie miejsce? Powód jest oczywisty – możliwość zobaczenia (i dotknięcia) papug z całego świata. Dla dzieci jest to więc fantastyczna okazja, żeby poznać z bliska znane z bajek i kreskówek kolorowe ptaki oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat ich codziennych zwyczajów. W papugarniach pracują specjaliści-ornitolodzy, którzy umiejętnie dostosowują przekazywaną wiedzę do wieku odwiedzających. Ile kosztuje wizyta w krakowskich papugarniach? Koszty biletu rodzinnego, na który mogą wejść dwie osoby dorosłe i jedno dziecko, nie przekracza 40 zł.

HistoryLand

Pierwszy raz spotykasz się z tą nazwą? HistoryLand to nic innego jak interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Ta nowa atrakcja w Krakowie to nowoczesne miejsce, w którym najmłodsi mogą podziwiać fantastyczne makiety wykonane z ponad 1 mln klocków LEGO®. Ich tematyka skupia się na przeszłości kraju. Wśród stworzonych z dbałością o każdy szczegół makiet można znaleźć rekonstrukcję bitwy pod Grunwaldem, bitwy pod Oliwą oraz obrony Westerplatte. Dodatkowym urozmaiceniem dla wszystkich dzieci będzie możliwość zagrania na interaktywnej trąbce oraz założenia gogli VR, które pozwalają poczuć się jak uczestnik oglądanych wydarzeń. Jaki jest koszt wizyty w HistoryLandzie? Za bilet ulgowy trzeba zapłacić 24 zł, a za normalny (dla dorosłego opiekuna) 27 zł.

Escape room

Escape roomy większości kojarzą się z tematyką horrorów i rozrywką dla osób pełnoletnich. Nie oznacza to jednak, że w Krakowie nie ma escape roomów dostosowanych do potrzeb dzieci. W Gameescape można znaleźć pokój dla najmłodszych utrzymany w klimacie opowieści o Baba Jadze („1,2,3, Baba Jaga patrzy!”), gdzie dzieci będą musiały się zmierzyć nie tylko z rozwiązaniem zagadki, ale także z przyrządzeniem tajemniczej mikstury i rzuceniem zaklęcia. W zupełnie innym stylu jest „Magiczny pokój” w Escape Challenge, w którym głównym zadaniem maluchów jest, jak można się domyślić, odnalezienie magicznego przedmiotu. Ceny wizyty w escape roomach są różne, ale w tych dedykowanych dzieciom za 100 zł może bawić się co najmniej trójka maluchów (lub dziecko i dwie osoby dorosłe).

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]