Kalendarz adwentowy Miasteczko Świętego Mikołaja – instrukcja i szablony!

Kalendarz adwentowy Miasteczko Świętego Mikołaja – instrukcja i szablony!

Kalendarz adwentowy Miasteczko Świętego Mikołaja wykonany z papieru. Zapraszam na instrukcję krok po kroku jak go wykonać wraz z szablonami.

kalendarz adwentowy z papieru

 

Kalendarz adwentowy wykonany samodzielnie to już taka moja tradycja. Tegoroczny jest czwartym wykonanym przeze mnie kalendarzem dla Krzysia, a w tym roku i dla Natalki. Własnoręcznie przygotowane i ozdobione pudełeczka na słodkości cieszą zdecydowanie bardziej niż sklepowe gotowce. Muszę też dodać, że w tym roku Krzysiu bardzo pomagał przy produkcji naszego kalendarza. Ostatnimi czasy uwielbia kolorować i tworzyć różne prace plastyczne, więc nie mogłam mu odmówić takiej frajdy.

Do przygotowania kalendarza adwentowego Miasteczko Świętego Mikołaja potrzebne będą:

  • bloki techniczne z kolorowymi i białymi kartkami
  • zeszyt papierów kolorowych np. Bambino
  • klej typu Magic
  • nożyczki, nożyk tapeciak
  • tasiemki, koraliki, brokaty czy inne przydasie do ozdobienia pudełeczek

jak zrobić kalenddarz adwentowy

Wykonanie:

Potrzebne będą szablony, więc należy przygotować je sobie w wersji papierowej najlepiej drukując na białej kartce z bloku technicznego:

1. Pudełko baza do reniferów, bałwanka, elfów i Świętego Mikołaja (źródło)

papierowe pudełko szablon

 

2. Pudełko Choinka (źródło)

pudełko choinka szablon

3. Sanie Świętego Mikołaja – najlepiej wydrukować je dwukrotnie od razu na kartce w kolorze czerwonym (źródło)+ pudełko (link)

sanie mikołaja szablon

 

4. Domki (źródło1, źródło2, źródło3, źródło4)

domek z papieru papierowy domek szablon na domek z papieru szablon papierowy domek

 

Z wzoru nr 1 potrzebne będą pudełka w kolorze czerwonym, białym oraz 3 zielone i 10 brązowych – oczywiście możecie sobie zmodyfikować kalendarz i stworzyć mniej reniferów, a więcej bałwanków czy elfów. Pudełka należy obrysować i wyciąć, a po złożeniu pamiętać o włożeniu do środka słodyczy czy innej niespodzianki. Kiedy mamy gotowe pudełeczka przygotowujemy głowy, uszy, czapki, kapelusz czy rogi dla naszych postaci i przyklejamy je. Z papieru samoprzylepnego wycinamy oczka, paski w przypadku elfów i Mikołaja, guziki, nos dla bałwana. Noski reniferków możemy zrobić z czerwonych koralików, pomponików lub również z papieru, jeśli nie posiadacie takich elementów. 

świąteczne pudełka z papieru

christmas paper box

miasteczko świętego mikołaja z papieru

Szablon nr 2 obrysowujemy na kartce z bloku technicznego w kolorze zielonym. Powstaną pudełka w kształcie choinki, które związujemy tasiemką. Możemy je również ozdobić np. brokatem czy koralikami. 

apierowy kalendarz adwentowy

Następnie przygotowujemy sanie świętego Mikołaja, które przyklejamy po obu stronach kwadratowego pudełeczka. 

paper advent calendar

Wycinamy także wydrukowane domki i składamy je oraz sklejamy. 

papierowe pudełka świąteczne

Na gotowe elementy naklejamy numerki od 1 do 24 i ustawiamy tworząc miasteczko Świętego Mikołaja. Najlepiej umieścić je na wacie imitującej śnieg. U nas dodatkowo pojawiły się lampki świąteczne tworzące miły nastrój. Jest to także fajna dekoracja świąteczna. Jak Wam się podoba nasz kalendarz adwentowy Miasteczko Świętego Mikołaja?

kalendarz adwentowy krok po kroku

kalendarz adwentowy miasteczko świętego mikołaja

wioska świętego mikołaja kalendarz