Poczytaj ze mną – seria książek dla dzieci

Poczytaj ze mną – seria książek dla dzieci

Poczytaj ze mną to seria książek dla dzieci w wieku 3-7 lat. Czym się wyróżniają? Czy warto po nie sięgnąć? Poczytaj co o nich sądzimy.

 

Seria Poczytaj ze mną

Seria „Poczytaj ze mną” wyróżnia się tym, że znalazły się w niej książki różnego gatunku literackiego. Dzięki temu dziecko ma możliwość zapoznania się z charakterystyką poszczególnych form i gatunków. Być może Wasze dziecko upodoba sobie już od najmłodszych lat jakiś konkretny gatunek i wrobi gusta literackie. W serii ukazały się książki z gatunku: fantasy, humor, kryminał, baśń, przypowieść, epos, reportaż, przygoda i bajka.

Gdy pada deszcz. Przejście

Książka już pojawiła się na blogu, a recenzję znajdziecie tutaj: KLIK.

Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów

Dalsza część przygód dziewczynki imieniem Gaja. Tym razem jej brat Feliks odkrywa tajemnicę i przenosi się wraz z siostrą oraz Panią Smith do świata elfów i goblinów. Niestety zostaje porwany przez Naczelnego goblina, który pragnie dowiedzieć się jak dostać się do świata ludzi. Gaja przybywa wraz z sąsiadką na pomoc bratu i rozpoczyna się bitwa. Na szczęście jeden z goblinów imieniem Głupek czując sympatię do dzieci postanawia ratować je. Dopuszcza się zdrady wobec swoich braci i broniąc rodzeństwo zdobywa ich wdzięczność oraz sympatię. Książka kończy się szczęśliwie, a Gaja wraz z bratem i goblinem wraca do świata ludzi.

Tytuł: Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 11,24 zł

Liczba stron: 48

Oprawa: miękka

 

O srebrnej łyżce

Przypowieść, która rozpoczyna się od stworzenia świata, pierwszych roślin, zwierząt oraz ludzi. Pan Lahman i Pani Lahman otrzymują od Stwórcy również narzędzie – srebrną łyżkę. Łyżka ta jest wyjątkowa i towarzyszy w codziennym życiu małżeństwu. Z czasem uświadamia małżonkom, że brak im potomstwa. Wkrótce na świecie pojawia się ich syn Dawid, któremu od najmłodszych lat towarzyszy srebrna łyżka. Służy dobrym słowem, poradą i pomocą, gdy zachodzi taka potrzeba, a więź między synkiem Państwa Lahmanów, a łyżeczką staje się bardzo silna. Niestety przychodzi taki moment, kiedy rodzina musi się wyprowadzić i rozstać ze swoją łyżką….

Tytuł: O srebrnej łyżce

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 11,24 zł

Liczba stron: 48

Oprawa: miękka

Pieśń o Sowie

W lesie, który zamieszkują różne zwierzęta rządzi Niedźwiedź. Pewnego dnia wydaje rozporządzenie, że ptaki mają zakaz spania w nocy. Muszą być efektywniejsze i pracować cały dzień i całą noc. Miś, który wyzyskuje zwierzęta, a szczególnie ptaki nie znosi sprzeciwu, a zwierzęta choć przerażone wizją całodobowej pracy boją mu się przeciwstawić i nie wiedzą co robić. Z pomocą przychodzi mądra Sowa. Zapewnia ptaki, że choć są małe to siła tkwi w ich liczbie. Jest ich tak dużo, że jeśli zjednoczą siły i podniosą bunt to uda się zwyciężyć. Niedźwiedź dowiedziawszy się o buntownikach wpada we wściekłość. Knuje sprytny plan, który ma na celu rozdzielić ptaki i po kolei rozprawić się z wszystkimi ich gatunkami. Na nic jednak jego intrygi, bo Sowa czuwa nad wszystkim. Bitwa kończy się zwycięstwem ptaków. Niestety Niedźwiedź szukający zemsty rozprawił się z Sową.

Tytuł: Pieśń o Sowie

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 11,24 zł

Liczba stron: 48

Oprawa: miękka

Seria Poczytaj ze mną jest zdecydowanie godna polecenia, a rozmaitość gatunków literackich sprawia, że każde dziecko znajdzie coś idealnego dla siebie.