Planeta Zwierząt – przyrodnicza gra planszowa

Planeta Zwierząt – przyrodnicza gra planszowa

Planeta Zwierząt to edukacyjna gra planszowa, która sprawdzi wiedzę dzieci z zakresu przyrody.

Planeta Zwierząt

Planeta Zwierząt to gra przyrodnicza. Granna ma w swojej ofercie sporo gier edukacyjnych. Ta sprawdzi wiedzę dzieci z zakresu przyrody, a konkretnie wiedzy o zwierzętach. Zdecydowanie sprawdzi się dopiero w wieku od 8 lat jak podaje producent. Chyba, że macie bardzo bystre dzieci, które interesują się zwierzętami i mają szeroką wiedzę w tym zakresie. Przyznam szczerze, że mi przysporzyła trochę problemów. Dla mnie to trochę jak strzelanie w ciemno, bo wiele gatunków zwierząt jest mi nie znana. Ale od początku… o co chodzi?

W pudełku znajduję się:

  • 110 kart
  • 6 żetonów kontynentów
  • 50 żetonów punktów
  • 3 żetony cech
  • pionki ekologa i myśliwego

planeta zwierząt gra planszowa

dsc_0731

dsc_0733

dsc_0732

dsc_0734

dsc_0735

Zasady:

Każdy na początku otrzymuje żetony z 5 punktami i karty ze zwierzętami (w zależności od liczby graczy ich liczba ulega zmianie od 4 do 10 kart). W grze chodzi o to by dopasować zwierzęta do kontynentu, na którym występuje. Dodatkowo należy także umieszczać je w odpowiedniej kolejności – od najmniejszego do największego, od najwolniejszego do najszybszego oraz od żyjącego najkrócej do żyjącego najdłużej. Rundę zwycięża ten kto najszybciej pozbędzie się swoich kart, pozostali otrzymują punkty karne za każdą kartę, która im została. Całą grę wygrywa osoba, która ma najmniej punktów. Dodatkowo w grze uczestniczą postacie myśliwego i ekologa. Te postacie możemy przemieszczać o jedno pole za każdym razem, gdy prawidłowo dopasujemy karty zwierząt do kontynentu. Na kontynencie, na którym znajduję się myśliwy nie możemy umieścić karty w naszym ruchu nawet, jeśli powinna się tam znajdować, wówczas ruch przepada. Natomiast umieszczając prawidłowo kartę na kontynencie, na którym znajduję się ekolog pozbywamy się w danym ruchu jednego punktu karnego. Ot, takie urozmaicenie 🙂

Gra Planeta Zwierząt nie jest skomplikowana, wymaga natomiast wiedzy i cierpliwości – mniejsze dzieci raczej się nią nie zainteresują, dlatego polecamy zgodnie z zaleceniem producenta dla dzieci w wieku 8+.

 

Producent: Granna

Nazwa: Planeta Zwierząt

Cena: 34,99 zł

ceneo.pl: ok. 25 zł – KLIK

Wiek graczy: 8+

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: 30-40 minut


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]