Nowości książkowe z Naszej Księgarni

Nowości książkowe z Naszej Księgarni

Nowości książkowe z Naszej Księgarni, które dziś prezentuje skierowane są raczej dla starszych dzieci w wieku 6+.

nowości książkowe

Wydawnictwo Nasza Księgarnia ma mnóstwo ciekawych publikacji dla dzieci. Wiele z nich Krzysiu poznał i bardzo lubi. Tym razem jednak prezentuję nowości książkowe z Naszej Księgarni, które dedykowane są dla starszych dzieci. O ile Mapa przyszłości jeszcze jako tako zainteresowała mojego Urwisa chociażby swoimi obrazkami, o tyle pozostałe z pewnością zainteresują 6-10 latki.

39-piętrowy domek na drzewie to trzeci już tom przygód dwóch chłopców. Andy piszę, a Terry rysuje. Tak powstała bardzo śmieszna i pozytywna książka dla dzieci. Historie są bardzo zwariowane, ale dzieciaki to lubią. Dodatkowo efektowne ilustracje przyciągają uwagę. Warto przeczytać także wcześniejsze tomy.

Wydawnictwo o książce:

Trzeci tom najśmieszniejszej serii od czasów „Dziennika cwaniaczka”!

Andy i Terry mieszkają w trzydziestodziewięciopiętrowym domku na drzewie (mieli dwudziestosześciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: najstraszniejszą kolejkę górską świata, operę, ring bokserski z boksującym słoniem o imieniu Wtrąbęmuzator oraz supernowoczesne biuro z korektorami laserowymi, półautomatycznymi samoładującymi się pistoletami na zszywki i odrzutowymi krzesłami obrotowymi.

No, na co czekacie? Właźcie!

Tytuł: 39-piętrowy domek na drzewie

Autor: Andy Griffiths

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena (z okładki): 29,90 zł

ceneo.pl: ok. 17 zł KLIK

Liczba stron: 352

Oprawa: miękka

 

DSC_2869

39-piętrowy domek

Mapa Przyszłości to książka obrazkowa, a właściwie mapa. W środku znajduję się jedna bardzo długa strona poskładana na wiele części. Po rozłożeniu zajęła prawie cały nasz pokój. W książce dziecko ma za zadanie odnaleźć pewne rzeczy, osoby, zabytki. Świetna zabawa i edukacja jednocześnie – ćwiczymy spostrzegawczość, a także poznajemy różne zakątki świata i zabytki.

Wydawnictwo o książce:

To najbardziej postrzelona historia, o jakiej słyszeliście!

Brysia i Albek podczas szkolnego eksperymentu przypadkowo otwierają portal do podróży w czasie,  który wsysa wszystko – całą 3a oraz przedmioty z klasy. Na mapie przyszłości trzeba będzie odnaleźć nie tylko wszystkich uczniów, lecz także części statku kosmicznego, zasuszonego rogala i miotełkę do kurzu. I parę innych rzeczy… (Za dziennikiem 3a nie będzie tęsknić!).

Dzieciaki wędrują z zachodu na wschód i z północy na południe. Razem z nimi odwiedzicie wieżę Eiffla, Tadż Mahal, Panteon… Zobaczycie miasta zbudowane z origami, park jurajski w Afryce, gigantyczne roboty grające w golfa, mityczną Atlantydę, a nawet fabrykę lodów o smaku zorzy polarnej w Arktyce! Pełno tu kosmitów, turystów, a także miejsc i elementów krajobrazu, których znaczenie i funkcję będziecie musieli wymyślić sami!

Odnajdźcie wszystkich uczestników wycieczki, żeby mogli bezpiecznie powrócić do klasy. Zwiedzajcie, odkrywajcie, bawcie się!

Tytuł: Mapa Przyszłości

Autor: Tomasz Minkiewicz

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena (z okładki): 39,90 zł

ceneo.pl: ok. 23 zł KLIK

Liczba stron: 28

Oprawa: twarda

 

DSC_2875

DSC_2876

Mapa przyszłości

Koci blok rysunkowy to właściwie blok z zagadkami i zadaniami. Jako dziecko uwielbiałam takie książki. Rebusy, krzyżówki, labirynty, obrazki z różnicami, przedmioty do odszukania, kolorowanki… Mnóstwo zabawy i zajęć na długie godziny. Strony można wyrywać jak z bloku rysunkowego. To świetna propozycja dla dzieci lubiących zadania i wyzwania, a dodatkowo wszystkie obrazki są czarno-białe, więc można je pokolorować.

Wydawnictwo o książce:

„Koci blok rysunkowy”, jak pewnie się spodziewacie, pełen jest łamigłówek, kolorowanek i innych ciekawych zadań ćwiczących koncentrację, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia. Swój udział zapowiedzieli w nim Gbur i Żabka, których może znacie już z książki „Opowiem ci, mamo, co robią koty”. Znajdziecie tu między innymi: szyfr z kocich chrupek, poplątane kocie smycze, tajemnice z życia wiewiórek, perskie kotki bliźniaczki i wiele innych atrakcji! Sprawdźcie, czy zasłużyliście na odznakę Superkociarza!

Tytuł: Koci blok rysunkowy

Autor: Nikola Kucharska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena (z okładki): 15,00 zł

ceneo.pl: ok. 9 zł KLIK

Liczba stron: 64

Oprawa: miękka

DSC_2889

koci blok

Nowości książkowe polecam i zachęcam do zapoznania się także z innymi pozycjami Wydawnictwa Nasza Księgarnia.


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]