Sztuka makijażu brwi krok po kroku

Sztuka makijażu brwi krok po kroku

Trend na konturowanie brwi nie wychodzi z mody, ale przeciwnie staje się coraz bardziej popularny. Na rynku kosmetycznym można znaleźć coraz to nowe produkty do makijażu brwi, które nadają brwiom zupełnie nowego wymiaru.

Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego właściwie warto malować brwi oraz jakie kosmetyki do tego zastosować!

winter-1070383_640

Makijaż brwi i makijaż oczu

Tak jak kiedyś nikt nie myślał o tym, aby cokolwiek robić ze swoimi brwiami, tak obecnie nie ma nic dziwnego w ich systematycznej regulacji oraz podkreślaniu. Makijaż brwi doskonale podkreśla wyraz całej twarzy, a mało tego nadając im odpowiedni kształt możesz sprawić, że zyska ona zupełnie nowego wymiaru, np. bardziej łagodnego lub symetrycznego. Z kolei właściwie podkreślone brwi w makijażu oka, sprawiają, że jest on bardziej profesjonalny i pełny, patrząc na pomalowane oko bez zaznaczenia brwi można odczuwać pewien niedosyt make-upu, jednak wraz z ich podkreśleniem nic takiego nie będzie miało miejsca. Mało tego, zarysowanie brwi to doskonała opcja dla osób, które brwi nie mają lub są one bardzo cienkie i rzadkie, dzięki odpowiednim produktom również mogą się cieszyć ich obecnością. Dodatkową zaletą makijażu brwi jest to, że jego obecność sprawia, że nawet bez mocnego make-upu, wyglądasz wyraźnie i świeżo, a Twoje spojrzenie zyskuje głębi.

Ładne brwi, to brwi…

Mimo, że makijaż brwi jest prosty, to wiele pań nieumiejętnie go wykonuje. Czasami jest to kwestia upodobań, a innym razem braku świadomości, że uzyskane brwi tworzą przerysowany efekt. Do kwestii brwi należy podejść rozważnie również dlatego, że gdy zostaną źle ukazane odbiorą naszej twarzy wszystkie jej zalety, zamiast je wydobyć, co zostało opisane w powyższym akapicie. Pamiętaj zatem, że w makijażu brwi nie chodzi o to, aby od nowa je malować i nadawać zupełnie nowy i mocny kształt, ale podkreślić taki, jaki posiadasz z natury. Oczywiście, jeżeli nie masz brwi lub są one bardzo rzadkie, nawet wskazane jest uzupełnienie tych luk i braków, jednak w innych przypadkach niestety sprawisz, że nic na Twojej twarzy nie będzie dostrzegalne, oprócz rzucających się w oczy brwi. Zanim zaczniesz konturować brwi, nadaj im odpowiedni kształt, co jest kluczem do ich atrakcyjności. Drugim istotnym wyznacznikiem jest kosmetyk, jaki do konturowania zastosujesz.

Kosmetyki do brwi

Na rynku kosmetycznym jest wiele różnorodnych produktów do konturowania brwi. Jednak najbardziej naturalny efekt uzyskasz dzięki kredce, np. kredce do brwi L’Oreal Paris. Dlatego właśnie to ten kosmetyk powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce i to jego powinnaś używać. Produkt ten jest łatwy w użyciu nawet dla osób, które nie mają wprawy w malowaniu brwi. Umożliwia on precyzyjne wykończenie oraz długotrwałość i intensywność koloru, który nie zmywa się poprzez przypadkowe dotknięcie dłonią brwi. Jest to zagwarantowane wysokiej jakości wkładem kredki, który następnie utrwala się woskiem. Produkt polecany jest zarówno dla osób o delikatnych, jak i bardzo bujnych brwiach – wyposażony jest w specjalny grzebyczek, który przeznaczony jest do przeczesania włosków brwi.

Marka L’Oreal Paris w ofercie kosmetyków do brwi posiada również maskarę do brwi, która działa na innej zasadzie niż kredka. Jej konsystencja jest płynna, a sam produkt działa niczym maskara na rzęsy. Grzebyczek od razu uzbrojony jest w płyn, który modeluje brwi, przy czym kredka wymaga najpierw potraktowania łuków brwiowych, a  dopiero potem ich rozczesania. Dla własnej wygody możesz wybrać dowolny produkt. Oba z nich nastawione są na nadanie brwiom naturalnego efektu, przy jednoczesnym profesjonalnym prezentowaniu się spojrzenia.

*wpis sponsorowany

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]