Jak zorganizować dziecku ferie zimowe?

Jak zorganizować dziecku ferie zimowe?

Jak zorganizować dziecku ferie zimowe? Takie pytanie z pewnością stawia sobie wielu rodziców.

jak zorganizować dziecku ferie zimowe

źródło: http://www.jaworzyna.com.pl/

Krzyś póki chodzi co przedszkola, więc ma zapewnioną opiekę i nie muszę się zastanawiać jak zorganizować dziecku ferie zimowe. Natomiast dzieci w wieku szkolnym często nudzą się siedząc dwa tygodnie w domu. Jeszcze gdyby tak pojawił się śnieg, pewnie miałyby frajdę i trochę atrakcji… Dobrze jest zorganizować dziecku ten wolny czas, aby fajnie go wspominało.

Ferie w domu

Pobyt w domu nie musi być nudny. Możemy na każdy dzień dać dziecku jakieś zadania, wymyślić kreatywne zajęcia i zabawy. Fajnie kiedy w domu jest też rodzeństwo lub możliwość dołączenia do zabawy koleżanek czy kolegów. Takie wspólne spędzanie czasu z pewnością będzie ciekawsze niż siedzenie całymi dniami przed komputerem.

Zajęcia zorganizowane

Podczas ferii zimowych w niektórych szkołach lub ośrodkach kultury organizowane są zajęcia dla dzieci. Warto sprawdzić czy jest taka możliwość w Waszych miejscowościach. Ja miło wspominam takie zimowe czy letnie półkolonie organizowane przez nasz miejscowy Dom Kultury. Wypady do kina czy na basen podczas takich zajęć z pewnością ucieszą dziecko, będzie miało możliwość poznać także nowych kolegów i koleżanki.

Babcia i dziadek

Bywają niezastąpieni. Jeśli nie pracują i mają możliwość (oraz chęci) zająć się wnukami podczas ferii czy wakacji to bardzo miło. Ja uważam ferie zimowe spędzane u babci i dziadka na wsi za jedne z najlepszych jakie miałam. Oczywiście – byłam tam trochę rozpieszczana 🙂

Zimowe obozy i kolonie

Wyjazdy na obozy czy zimowiska zorganizowane wiążą się z kosztami, ale bywają wspaniałym przeżyciem dla dziecka. Pobyt bez rodziców i zaznanie odrobinki samodzielności są dla większości dzieci ekscytujące. Jest mnóstwo firm zajmujących się tego typu wyjazdami m.in. http://www.jaworzyna.com.pl/, a ich oferty są zróżnicowane cenowo oraz podzielone według wieku dziecka. Najczęściej obozy połączone są z nauką jazdy na nartach czy innymi sportami zimowymi, atrakcji jest sporo.

To tylko kilka pomysłów  jak zorganizować dziecku ferie zimowe, a może Wy macie jeszcze inne rozwiązania?