Lato Stiny – Lena Anderson

Lato Stiny – Lena Anderson

Lato Stiny to jedna z ulubionych książek Krzysia. Opowiadanie oraz ilustracje urzekły również mnie.

DSC08559

Lato Stiny to opowieść o dziewczynce, która spędza wakacje u dziadka. Stina jest poszukiwaczką skarbów. Uwielbia zbierać różne rzeczy i kolekcjonować je. To mała marzycielka, która ma głowię pełną pomysłów i jest bardzo ciekawa świata. Podczas pobytu u dziadka poznaje także Jego przyjaciela – Bujdę, który zachwyca dziewczynkę swoimi opowieściami o przygodach na morzu.

Książka ma przepiękne ilustracje, które przykuwają uwagę. Tekstu na poszczególnych stronach nie ma zbyt wiele, więc mój 3-latek spokojnie i w skupieniu słucha opowieści. Czytając ją wielokrotnie wspólnie śmiejemy się z powiedzonka dziadka, które powtarza się dość często. „Co ty powiesz…” stało się wręcz dla nas domowym tytułem tej książki, bo Krzyś właśnie tak mówi, kiedy chce, aby to właśnie ją czytać na dobranoc. Stina jest bardzo sympatyczną bohaterką, a jej przygody zainteresowały mojego Synka. Wielka szkoda, że nie powstały kolejne opowieści z udziałem tej dziewczynki.

DSC08562

Lato Stiny

Dziadek i jego słynne „Co ty powiesz…”, które pojawia się często, choć nie na tyle, żeby stało się nudne.

PicMonkey Collage

Jeśli jesteście ciekawi co dziadek i Stina robili w czasie sztormu i jak zakończyła się ta historia koniecznie musicie przeczytać Lato Stiny. Z pewnością ta postać wzbudzi Waszą sympatię.

DSC08569

Lato Stiny

DSC08574

Wydawnictwo o książce:

Stina spędza lato u dziadka na wyspie. Łowią razem ryby, a Stina zbiera patyki, piórka i inne ciekawe rzeczy, które morze wyrzuciło na brzeg. Czasem wokół wyspy szaleje sztorm, a wtedy dobrze, że w pobliżu jest dziadek.

Na wyspie mieszka też Bujda, dobry przyjaciel dziadka. Bujda opowiada niesamowite historie o katastrofach morskich i innych niezwykłych zdarzeniach. Ach, jak Stina uwielbia ich słuchać!

Tytuł: Lato Stiny

Autor: Lena Anderson

Wydawnictwo: Zakamarki

Cena (z okładki): 32,90 zł

Liczba stron: 76

Oprawa: Twarda