Prace plastyczne przedszkolaka

Prace plastyczne przedszkolaka

Od września Krzyś rozpoczął swoją przygodę z przedszkolem. Prace plastyczne przedszkolaka nie są idealne, ale robione samodzielnie i zawsze mnie cieszą.

Prace plastyczne

Codziennie zaprowadzając Krzysia do przedszkola lub odbierając go sprawdzam czy coś nowego pojawiło się na gazetce. Od czasu do czasu robię sobie zdjęcia Jego prac, choć wiem, że na koniec roku dostanę je wszystkie w teczce. Ale jak każda matka lubię pochwalić się swoim dzieckiem 😉 Czasami nawet Krzysiu przypomina się, żeby pokazać co zrobił w przedszkolu babci albo cioci. Mając porównanie do innych dzieci widzę, że nie zawsze wychodzi mu coś świetnie i idealnie mimo to zawsze jest chwalony i mam nadzieję, że prace plastyczne będą wychodziły mu coraz lepiej.

DSC_0012

DSC_0038

DSC_0059

DSC_0072

received_936000803139310

Mimo, że wykonuje teraz prace plastyczne w przedszkolu, nadal chętnie angażuje się w tego typu zajęcia w domu. Zazwyczaj z mojej inicjatywy, choć zdarzały się także jego własne inwencje twórcze. I tak np. porysował stół – na szczęście ołówkiem! Jeśli chodzi o szkody to najbardziej bolało mnie serce, gdy wróciłam z pracy i zobaczyłam plamę na nowej kanapie! Myślałam, że uduszę – zarówno moje dziecko jak i teściową, że go nie dopilnowała. Mam koce na kanapie, ale podczas zabawy widocznie je pościągał, podwinął, a później wylało mu się picie! Dopiero nową kanapę kupiliśmy a tu już taki numer. Z odsieczą przychodzą na szczęście porady znalezione w sieci. Na stronie http://kdcmeble.com/pl/blog/12_jak-czyscic-krzesla-tapicerowane  znajdują się sposoby na czyszczenie różnego rodzaju tapicerek. Teraz podczas świątecznych porządków często takie metody okazują się potrzebne i pomocne.