Potworne przepychanki – REBEL

Potworne przepychanki – REBEL

Potworne Przepychanki to nowość od wydawnictwa Rebel. Ta potworna gra strasznie przypadła mi do gustu.

1

Co w niej takiego wyjątkowego i dlaczego mi się spodobała? Zacznijmy od początku…

Duże, ciężkie pudełko od razu wzbudziło okropną ciekawość co to za potwory czają się w środku. Potworne Przepychanki skrywały:

  • 27 drewnianych klocków w różnych kształtach
  • naklejki z potworkami, które samodzielnie nakleiliśmy na drewniane klocki
  • 81 kartoników różnych rozmiarów z wizerunkami potworów
  • 2 popychaczki
  • 1 potworna kość
  • 1 arena
  • instrukcja

2

3

W grze Potworne Przepychanki bohaterami jest 6 różnych typów potworków. Różnią się wyglądem, rozmiarami i kolorami. Walczą one o miejsce na arenie. Za pomocą popychaczek musimy po wylosowaniu (kostką) rodzaju potwora umieścić jego drewniany odpowiednik na arenie. Trzeba to zrobić tak, aby nie zrzucić innych stworków. Nie jest to łatwe zadanie – zwłaszcza, gdy arena się zapełnia. Kiedy już nie ma miejsca i wiemy, że coś na pewno spadnie najlepiej kombinować tak, żeby spadł jakiś najmniejszy potworek. Dlaczego? Kiedy jakiś potwór spadnie każdy z pozostałych graczy zabiera kartonik z jego wizerunkiem, a zwycięzcą zostaje ten, kto ułoży najdłuższą kolejkę ze swoich potworów. Nie chcemy zwiększać szans na wygrana przeciwników, więc trzeba się nakombinować. Powiedziałabym, że gra jest trochę zręcznościowa. Mój Maluch (3lata) jest jeszcze nieco nieporadny w tej kwestii, więc potrzebuje pomocy przy umieszczaniu postaci na arenie, albo robi to po swojemu – jeden na drugim, co jest wbrew zasadom. Ale co tam zasady! One są po to by je łamać, więc i my wyłamujemy się czasami ze schematu gry i postępujemy „po swojemu”, aby sprawić frajdę Maluchowi. Bo w grze najważniejsza jest zabawa. A bawić Krzysiu uwielbia się również samymi drewnianymi figurkami.

4

Gra dedykowana jest dla dzieci w wieku 5+, ale nie ma zbyt skomplikowanych zasad, mimo obszernej, szczegółowej instrukcji. Mam wrażenie, że młodsze dzieci też sobie z nią poradzą, a jeśli nie od razu, to stopniowo nauczą się panować i operować popychaczką. Jeśli jeszcze nie macie prezentów na święta, a wasze dzieci lubią w ten sposób spędzać czas to warto rozważyć zakup planszówki Potworne Przepychanki.

Producent: Rebel

Nazwa: Potworne Przepychanki

Cena: ok. 100 zł – KLIK

Wiek graczy: 5+

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: ok. 15-20 minut