Wanda Chotomska – dwujęzyczne książki dla dzieci

Wanda Chotomska – dwujęzyczne książki dla dzieci

Wanda Chotomska Smok ze Smoczej Jamy i Kurczę blade to dwujęzyczne książki dla dzieci wydawnictwa Babaryba

DSC06586

Obie książki mają grube tekturowe strony ze świetnymi, barwnymi ilustracjami, które przykuwają uwagę dzieci. Wiersze zostały przetłumaczone na język angielski i na każdej stronie możemy czytać je zarówno po polsku jak i po angielsku. Wiersze są krótkie – zwłaszcza Kurczę blade – ale spodobały się na tyle Krzysiowi, że często je czytamy nawet po 2-3 razy pod rząd.

Smok ze Smoczej Jamy to legenda o smoku Wawelskim. Opowiada jak za panowania króla Kraka w Smoczej Jamie pod Krakowem mieszkał Smok Wawelski budzący strach mieszkańców miasta. Wielu rycerzy próbowało go pokonać, aby zdobyć w nagrodę rękę księżniczki, jednak bez skutku. Natomiast sprytny Szewczyk Dratewka przechytrzył smoka i poślubił księżniczkę, a następnie objął tron królewski. Większość z Was zna tą legendę, ale może nie poznały jej jeszcze Wasze dzieci, więc zachęcam do zapoznania się z nią i przeczytania dzieciom jak został poskromiony Smok Wawelski. Książka jest z grubymi stronami, więc nie ma obawy, że młodsze dzieci mogłyby ją podrzeć, a to duży plus.

Tytuł: Smok ze Smoczej Jamy

Autor: Wanda Chotomska

Wydawnictwo: Babaryba

Cena (z okładki): 26 zł

Liczba stron: 24

Oprawa: Twarda (całokartonowa)

DSC06587

DSC06619

DSC06621

DSC06624

DSC06625

DSC06626

DSC06627

Kurczę blade to śmieszna, choć bardzo krótka bajeczka pisana wierszem. Czyta się ją bardzo energicznie. Nie sprawdzi się raczej jako bajka „na dobranoc”, bo z pewnością dziecko się przy niej nie wyciszy – przynajmniej ja nie potrafię jej czytać po cichu. Historyjka o kurczaczku, który wykluł się z jajka zaskakując tym dziadka, który miał akurat ochotę na Kogel-Mogel. Za wszelką cenę stara się on złapać kurczaka co w zabawny sposób przedstawiają ilustrację. Kiedy już udaję mu się dorwać „kurczę blade” chce go przerobić na marmoladę, jednak pomysł wybija mu z głowy rozsądniejsza babcia. Jeśli jesteście ciekawi dalszych losów kurczaczka to zachęcam do zapoznania się z książką, która rozbawi nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Tytuł: Kurczę blade

Autor: Wanda Chotomska

Wydawnictwo: Babaryba

Cena (z okładki): 26 zł

Liczba stron: 24

Oprawa: Twarda (całokartonowa)

 

DSC06589

DSC06590

DSC06633

DSC06634

DSC06635

DSC06640

DSC06642

DSC06647