Kolorowe pieluszki – idealne na odwiedziny z Twoim maluszkiem

Kolorowe pieluszki – idealne na odwiedziny z Twoim maluszkiem

Przez kilka pierwszych tygodni po narodzinach maluszka najprawdopodobniej to Ty będziesz przyjmować gości – dumnych dziadków, wujków i ciocie, bliskich przyjaciół, a z czasem pewnie i znajomych. Jednak w końcu przyjdzie moment, że z niemowlęciem trzeba wybrać się w odwiedziny. Taka sposobność zdarza się np. przy okazji świąt albo różnych rodzinnych uroczystości. Na pewno zależy Ci na tym, żeby maluch ślicznie wtedy wyglądał, ale postaw na coś wygodnego – chociażby kolorowe pieluszki! Jak wyszykować bobasa na taką wizytę? Co warto wiedzieć przed odwiedzinami?

kolorowe pieluszki

Kiedy wybrać się w odwiedziny z maluchem?

To, czy przyjąć zaproszenie od bliższej i dalszej rodziny albo przyjaciół, można rozważać nawet po 1,5-2 tygodniach od narodzin. Jednak nic na siłę – wybierz się w odwiedziny dopiero wtedy, gdy poczujesz się wystarczająco pewnie. Jeśli noworodek miał problemy zdrowotne lub nasuwają Ci się jakiekolwiek wątpliwości, czy zabranie go w gości jest rozsądne, porozmawiaj z pediatrą lub położną środowiskową.

Specjaliści radzą również, żeby noworodki nie przebywały w foteliku samochodowym dłużej niż ok. pół godziny, dlatego na początku wstrzymaj się z dalekimi podróżami – przynajmniej do momentu, aż Twoja pociecha skończy 3 miesiące. Korzystanie z komunikacji miejskiej to także niekoniecznie dobry pomysł. Choć niemowlę może przebywać wtedy w wózku lub gondoli, i tak będzie narażone na mnóstwo bodźców lub kontakt z drobnoustrojami.

Jak ubrać niemowlaka na odwiedziny?

To, w co ubierzesz niemowlę w odwiedziny, zależy głównie od pory roku i pogody. W zimie czy na jesień nałożysz na maluszka więcej ubrań niż w lecie. Pamiętaj o zasadzie, że Twoja pociecha powinna mieć na sobie o jedną warstwę więcej niż Ty. Nawet jeśli na dworze jest chłodno, w mieszkaniu u znajomych może panować dość wysoka temperatura (zwłaszcza w sezonie grzewczym). Więc gdy Ty dobrze czujesz się w krótkim rękawku, nie krępuj się zdjąć swojej pociesze rajstopek czy spodenek – zaprezentowanie go w gościach tylko w pieluszce nie powinno stanowić żadnego problemu, szczególnie gdy jest ozdobiony ładnymi, barwnymi wzorkami. A w lecie kolorowa pieluszka zestawiona z sukieneczką albo koszulką zupełnie wystarczy jako wizytowy outfit.

Co zabrać w odwiedziny z niemowlakiem?

Gdy przyjmujesz gości w domu, wszystko, czego potrzebujesz, masz pod ręką. Jednak do odwiedzin u bliskich musisz się odpowiednio przygotować. Zawsze istnieje ryzyko, że niemowlak się ubrudzi albo zrobi kupkę i trzeba będzie go przebrać albo przewinąć. Dlatego zabierz dwie zmiany ubrań i zapasowe pieluszki we wzory, a także ulubioną zabawkę maluszka, grzechotkę albo pozytywkę (znana melodia może uratować sytuację, gdy niemowlak się zestresuje). Nie zapomnij też o artykułach higienicznych, których używasz na co dzień, np. nawilżanych chusteczkach.

O czym jeszcze trzeba pamiętać przed odwiedzinami z maluchem?

Zaplanowanie stroju i spakowanie torby to nie wszystko. Zanim w ogóle do tego przystąpisz, musisz jeszcze dobrze zorientować się w sytuacji panującej w domu gospodarzy. Czy wszyscy są zdrowi? Nawet najzwyklejszy katar u dorosłych (albo co gorsza: przedszkolaków) naraża Twojego bobasa na poważną infekcję. Czy w mieszkaniu znajdzie się bezpieczne miejsce dla niemowlęcia? Być może warto zabrać przenośny kojec albo łóżeczko turystyczne. Gospodarze palą papierosy albo słuchają żywiołowej muzyki? Śmiało poproś, aby na czas wizyty z niemowlakiem powstrzymali się od swoich przyzwyczajeń. Dzięki temu odwiedziny z maluszkiem będą dla Was wszystkich przyjemnością.

*artykuł zewnętrzny