6 pomysłów na Halloween z dziećmi

6 pomysłów na Halloween z dziećmi

Świętowanie Halloween to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które lubią przebieranki i odgrywanie ról. Wspólne party z dziećmi jest świetnym sposobem na celebrowanie wspólnego czasu. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, jak spędzić ten wieczór.

Halloween z dziećmi

Cukierek albo psikus, czyli zabawa halloweenowa na całego

Chyba najbardziej rozpoznawalną tradycją na Halloween jest zabawa cukierek albo psikus. Przygotuj dla siebie i maluchów straszne stroje, koszyczki lub woreczki i wyruszajcie na podboje! Najlepiej jest zebrać niewielką ekipę z dziećmi z sąsiedztwa, by wspólnie odwiedzać pobliskie domy w poszukiwaniu zabawy i słodkich fantów. 

Party poza domem – impreza w hotelu

Oryginalnym pomysłem jest wyjazd w ciekawe miejsce. Wiele hoteli organizuje w tym okresie party z atrakcjami takimi jak ognisko, bal przebierańców, czy nawet… nocne wyprawy w ekscytujące miejsca. Halloween w Hotelu St Bruno w Giżycku to doskonała alternatywa dla tradycyjnej domówki – profesjonalna organizacja i szalona noc pełna niespodzianek to gwarancja udanego wieczoru. Nocne zabawy na zamku, animacje dla dzieci, wspólne warsztaty tematyczne, wspaniałe przekąski i wiele innych przyjemności czekają na wszystkich nieustraszonych imprezowiczów – dużych i małych!

Wieczorne ognisko i straszne opowieści

Jeśli tylko masz gdzie zrobić ognisko i pogoda dopisuje, koniecznie przygotuj klimatyczny wieczór w plenerze. Wspólne pieczenie kiełbasek, ziemniaków, jabłek i pianek to doskonała zabawa. Aby jeszcze bardziej podkreślić nastrój Halloween, wrzuć do ognia kilka szyszek lub orzechów. Trzaski wydobywające się z ogniska mogą być świetnym tłem dla strasznych opowieści. 

Wróżby, gry i zabawy halloweenowe

Przepowiednie, wróżby i czarodziejskie harce to coś, co z pewnością urozmaici Wam tę ekscytującą noc. Do zabawy użyj wcześniej przygotowanych kartek lub balonów – możesz też wczuć się w klimat i np. przygotować karty do przepowiadania przyszłości, szklaną kulę lub spróbować swoich sił we wróżeniu z fusów. To świetny czas na wykorzystanie poczucia humoru i zdolności aktorskich!

Halloweenowe dekoracje i specjalne menu

Warto zadbać o wyjątkowe dekoracje. Wspólnie z dziećmi przygotujcie wydrążone dynie, wielkie czarne pająki lub balony z namalowanymi twarzami. Ozdób dom pajęczynami z włóczki i zrób „mumie” z papieru toaletowego. Na wieczór nie zapomnij przyszykować przekąsek. Użyj swojej wyobraźni. Pomyśl, że parówki w cieście to mumie, na muffinkach znajduje się pajęczyna z czekolady, a pokrojone banany to straszliwe duchy.

Wieczór filmowy przy świecach

Wieczorne kino z rodzicami nie zdarza się codziennie. Jednak noc Halloween to wyjątkowy czas i warto go celebrować w miły sposób. Przygotuj przekąski, rozłóż kanapę, a następnie przy zgaszonym świetle i świecach obejrzyjcie straszny film (dopasowany do najmłodszych widzów). Wybór jest ogromny i z pewnością uda Wam się znaleźć coś odpowiedniego. 

Zaproś dzieci na zabawę halloweenową. Wybierz te propozycje, które pomogą Ci ciekawie spędzić ten wieczór i przygotować idealną rodzinną niespodziankę!

*artykuł zewnętrzny