Pokój dzieci – brat i siostra w jednym pokoju?

Pokój dzieci – brat i siostra w jednym pokoju?

Pokój dzieci skończony! Mam na myśli oczywiście pomieszczenie w naszym nowym mieszkaniu. Zanim podjęłam decyzję długo rozważałam „za” i „przeciw” umieszczenia rodzeństwa różnej płci w jednym pokoju.

pokój dzieci

Mieszkanie mamy niewielkie, choć teoretycznie są trzy pokoje. Ten trzeci jest salonem z aneksem kuchennym i nie uśmiecha mi się spać w nim na rozkładanej sofie. Do tej pory mieliśmy sypialnie i nadal chciałabym taki przywilej spania w łóżku posiadać. Pokój dzieci w naszym nowym mieszkaniu ma 11,30 m². Krzyś ma 6 lat, a Natalka 2 lata. Do tej pory, w obecnym mieszkaniu (teściowej) mieliśmy do dyspozycji dwa swoje pokoje i w sypialni spaliśmy, a w ciągu dnia spędzaliśmy czas w salonie. Teraz dzieciaki będą miały dodatkowo swój własny kąt do zabawy i są z tego powodu bardzo szczęśliwe. Pytaliśmy Starszaka czy chciałby swój pokój czy chce go dzielić z Natalką i wybiera drugą opcję, więc tym bardziej nie pluję sobie w brodę, że z moich egoistycznych pobudek posiadania sypialni krzywdzę dzieci.

Malowanie

Wykańczanie pokoju zaczęliśmy od wybrania odpowiednich farb i kolorów. Miałam konkretną wizję jak pokój dzieci ma wyglądać. Chciałam, aby każdy miał swoją strefę. Zdecydowałam się na TE farby. Jedna ściana w kolorze pudrowego różu, a pozostałe jasny szary. Wszystkie farby, łącznie z białą na sufit oraz potrzebne akcesoria zamówiłam w sklepie internetowym Model1. Zakupy przez internet to w dzisiejszych czasach wygoda, a także duża oszczędność czasu i pieniędzy. Farby miały niższe ceny niż w lokalnych sklepach, a przesyłka była darmowa. Ponadto kurier przyniósł mi je prosto do domu, solidnie zapakowane, bez zbędnego latania po sklepach i dźwigania. Jeśli obawiacie się zakupów online musicie wiedzieć, że zawsze macie możliwość zwrotu towaru. W sklepie Model1 jest na to aż 40 dni! Specjalnie dla Was mam kod rabatowy, który obniży wartość Waszych zakupów w tym sklepie o 5% na hasło kreatywna5.

Na pierwszym zdjęciu widać nasze kolory przy zapalonym świetle, a na drugim w świetle naturalnym.

farby do pokoju dzieci

kolory ścian w pokoju dzieci

Tapeta

Od początku wiedziałam, że na jednej ze ścian chciałabym umieścić tapetę. W tej kwestii nie konsultowałam się z dzieciakami (a właściwie ze Starszakiem, bo On w niektórych sprawach również pomagał nam urządzać pokój). Zrobiłam im niespodziankę, która zdecydowanie zachwyciła zarówno Krzysia jak i Natalkę. Pokój dzieci świeci w ciemności! A właściwie to tapeta świeci. Motyw z domkami, których okienka po naświetleniu w ciągu dnia przez jakiś czas świecą na zielono. Jak byłam mała miałam w swoim pokoju takie świecące zielone gwiazdki. Efekt jest świetny na żywo, choć i na zdjęciu widać co nieco.

tapeta do pokoju dziecka

tapeta świecąca w ciemności

Meble

Większość mebli oraz łóżko Krzysia już posiadaliśmy. W pokoju nie ma szafy natomiast do przechowywania ubrań będzie służył regał Kallax z szafkami. Dwa boczne regały pełniące szafek nocnych to również Kallax. Łóżeczko Natalki zostało zamówione przez internet z myślą, aby przyszłościowo dokupić do niego nadstawkę i stworzyć łóżko piętrowe. Ponieważ liczę się z tym, że Starszak za jakiś czas będzie potrzebował biurka.

Oświetlenie

W strefie Natalki planowałam motyw z chmurkami. Idealnie, więc wpasowała się do pokoju lampa pasująca zarówno kolorystycznie jak i motywem Clouds Pink dostępna w sklepie online z oświetleniem Luxury Light. Myślę jeszcze o jakiejś stojącej lampie w narożniku za łóżkiem Krzysia, bo lubimy czytać wieczorem książki.

lampa do pokoju dziecka chmurki

 

lampa chmurki

Dodatki

Nie jest jeszcze idealnie, ale mam nadzieję, że kiedy już tam zamieszkamy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Chwilowo brakuje jeszcze dodatków po stronie Krzysia. U Niego motywem przewodnim jest Batman. Zamówiłam budzik z ulubionym superbohaterem. Nad łóżkiem pojawią się także szaro białe cotton ballsy. Natomiast strona Natalki jest już trochę ozdobiona, bo z motywem chmurek w okresie letnim pojawiło się sporo dodatków w jednym z marketów. Czeka na Nią także mała niespodzianka. Śliczna, szmaciana laleczka marki Trudi. Przeglądając te wszystkie urocze lalki ciężko było mi się zdecydować na jedną. W końcu wybrałam jednak Tiffany stylizowaną na lata 50-te.

pokój dziewczynki i chłopca

pokój rodzeństwa różnej płci

wspólny pokój chłopca i dziewczynki

 

pokój dzieci wspólny dla rodzeństwa

pokój ze strefami dla dzieci

dodatki do pokoju dziewczynki

motyw chmurek w pokoju dziecka

szmaciana lalka dla dziewczynki Trudi

obraz do pokoju dziewczynki

pokój z chmurkami

lampa clouds

pokój chłopca motyw batmana

pokój chłopca batman

obraz batman alfabet

wspólny pokój rodzeństwo różnej płci

Jak Wam się podoba nasz pokój dzieci? Czy uważacie, że chłopiec i dziewczynka powinni mieć już w tym wieku oddzielne pokoje?