Kalendarz adwentowy 2016 | DIY – zrób to sam |

Kalendarz adwentowy 2016 to już mój trzeci samodzielnie wykonany kalendarz dla Krzysia.

kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy 2016 tym razem znów z użyciem rolek po papierze toaletowym. Taki recyklingowy kalendarz można zrobić na wiele sposobów. Poprzedni wykonany dwa lata temu z rolek możecie zobaczyć TUTAJ. Jak być może już zauważyliście nasz kalendarz adwentowy wykonany jest z datą początkową 6 grudnia. To dlatego, że Krzysiu dostaje go w prezencie na Mikołaja, a nie cofam się już w tył.

Do wykonania potrzeba:

  • rolki po papierze toaletowym
  • farba śnieżka supremal akrylowa matowa biała
  • karton
  • pistolet i klej na gorąco
  • pisak

Rolki po papierze pomalowałam białą farbą, która bardzo szybko wysycha i nie śmierdzi. Następnie zaginałam końce każdej rolki do środka tworząc pudełeczka, w które zostały włożone prezenty dla Krzysia. Duży prostokątny karton również pomalowałam na biało. Na każdym pudełeczku napisałam czarnym pisakiem liczby. Pistoletem z klejem na gorąco przymocowałam wszystkie pudełeczka do kartonu. Wystarczyło jeszcze tylko zamocować sznureczek, na którym kalendarz adwentowy zostanie powieszony.

dsc_1463

dsc_1465

dsc_1467

dsc_1468

dsc_1469

dsc_1472

kalendarz z rolek po papierze

kalendarz adwentowy DIY

Nasz tegoroczny kalendarz jest bardzo prosty, ale możecie pomalować swoje na różne kolory, żeby go ożywić. Polecam poeksperymentować z takimi pudełeczkami ozdabiając je tak jak Wam wyobraźnia podpowiada.

About the Author:

Jestem samodzielną mamą dwójki łobuziaków - 9 letniego Krzysia i 5 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.