Jak dobrać torebkę do butów?

Jak dobrać torebkę do butów?

Skomponowanie idealnej kreacji jest zadaniem niezwykle trudnym dla każdej kobiety.

Pamiętać należy bowiem o wielu elementach, które powinny tworzyć jedną, spójną, a przy tym niezwykle atrakcyjną całość. Jednym z dylematów jest dopasowanie torebki do butów. Wbrew pozorom nie jest to bez znaczenia, dlatego nie powinnyśmy bagatelizować tej kwestii. Jaka będzie więc idealna torebka do butów?

dobrać torebkę

Istotne kolory

Główną zasadą, jaka obowiązuje w szeroko pojętym świecie mody, jest to, iż kolor torebki musi być taki sam, jak kolor butów. Nie ma od tej zasady odwrotu. Elementy te muszą bowiem ze sobą współgrać, a tak nie będzie, jeśli wybierzemy białą torebkę miejską do miętowych timberków. Oczywiście możemy pozwolić sobie na zróżnicowany dobór ozdób, jednak główny kolor powinien być ten sam. W przypadku klasycznych kreacji, warto zdecydować się także na zakupienie torebki, która będzie stworzona z tego samego materiału, co buty. Dla wielu osób tylko takie połączenie może istnieć, jednak obecnie odchodzi się od tego typu rygorystycznych reguł.

Przy zestawianiu torebki z butami, pamiętajmy także o fakturze. Lakierowane szpilki nie będą pasowały do matowej torebki, dlatego pamiętajmy o tym. Jaki natomiast powinien być rodzaj buta? Oczywiście wybór ten jest mocno uzależniony od okazji, jednak z pewnością nie dobierzemy białych trampek do wizytowej torebki shopper. Znaczenie ma również reszta ubioru.

Buty i torebka a strój

Dopasowanie butów i torebki nie może bowiem odbywać się w kompletnym oderwaniu od całej kreacji. Jeżeli przykładowo chcemy stworzyć kompozycję codzienną, opartą na dżinsach i luźnej bluzce, warto zastanowić się nad kolorowymi trampkami lub balerinkami. Cały czas jednak pamiętajmy o dopasowaniu kolorystycznym. Nie oznacza to oczywiście, iż wszystkie elementy muszą wyróżniać się tą samą barwą. Dobrym pomysłem okaże się zakup kontrastowej torebki na ramię i tanich modnych butów, dzięki czemu będą odznaczać się na tle dżinsów i zwykłej, codziennej bluzeczki. Balerinki i japonki meliski polecane są także do sukienek – tych letnich, jak i nieco cięższych. Na butach umieścić możemy przykuwającą oko ozdobę, na przykład świecidełko, którego elementy znajdą się także na torebce. Z pewnością stworzy to niezwykle atrakcyjną całość.

Jakie buty powinnyśmy dobrać do eleganckiej spódnicy? Polecić można lakierowane szpilki, najlepiej w jasnych, beżowych odcieniach, czy w chłodniejsze dni botki z frędzlami. Tego typu wybór pozwoli nam także bardzo łatwo znaleźć odpowiednią torebkę. Skórzane torebki zarka lub torebki z frędzlami w tym konkretnym wypadku będą najodpowiedniejsze.

Dopasowanie butów i torebki do okazji

Oczywiście znaczenie ma również to, do czego kreacja będzie nam potrzebna. Jeżeli szukamy bowiem stroju na wypad z przyjaciółmi, reguły nie muszą być tak rygorystyczne. Dopuszczalne są nawet pewne ustępstwa pod względem barw. Jeżeli natomiast wybieramy się na wystawny bal, musimy trzymać się w ryzach. Przy takiej okazji nie wybieramy więc torebki i butów w krzykliwych odcieniach, które okażą się po prostu niestosowne. Piękne buty i dopasowane do nich torebki znajdziesz w http://stili.pl/.

Jak widać stworzenie odpowiedniej stylizacji nie jest wcale zadaniem łatwym. Pamiętajmy jednak o tym, iż najważniejsze jest to, abyśmy to my czuły się dobrze w konkretnym stroju. Dopiero potem myślmy o wyglądzie.

*wpis partnera serwisu


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]