Basia i przyjaciele – nowa seria książeczek

Basia i przyjaciele to nowa seria przygód sympatycznej dziewczynki, która podbija serca dzieci, a także dorosłych.

Basia i przyjaciele

Seria Basia i przyjaciele to nowość, choć ze znaną już bohaterką. Tym razem poznajemy przygody i historie przyjaciół Basi.  Krzysiu bardzo lubi książki o tej sympatycznej dziewczynce. Ja także chętnie mu je czytam, bo to książki z których często wynika jakiś morał, dziecko może się czegoś nauczyć. A Basia jest jak każde dziecko – czasami bywa niesforna, potrafi się także złościć.

Wydawnictwo o książkach:

“Nowa seria o Basi i jej przyjaciołach dla nieco starszych czytelników! Nowa seria przygotowana specjalnie dla trochę starszych czytelników „Basi”, którzy choć nieco już podrośli, wciąż kochają świat ulubionej bohaterki i chętnie poznają bliżej jej przyjaciół – Antka, Anielkę, Titiego, Janka, Lulę, Zuzię, i ich codzienne problemy. To przepełnione całą gamą emocji historie o relacjach z rówieśnikami i rodziną. Anielka bardzo tęskni za tatą i czeka na jego powrót, wyglądając go przez okno. Anielka i Basia przyjaźnią się od niedawna, ale dzielą wszystkie swoje radości i smutki – te małe i te większe. Nie ma to jak prawdziwy Przyjaciel, którego obecność sprawia, że dziwne ciepło rozlewa się po całym wnętrzu…”

Anielka to koleżanka Basi, która mieszka z mamą i psem na poddaszu. Jej tata jest artystą i często wyjeżdża. W domu zjawia się niespodziewanie i na krótko. Dziewczynka bardzo za nim tęskni. Akurat czeka za tatą, który zapowiedział, że przyjedzie kiedy odwiedza ją Basia. Dziewczynki świetnie się bawią i wspólnie nocują. Rano Anielka zastaje w domu tatę i jest bardzo szczęśliwa, a oczekiwanie na Niego w towarzystwie przyjaciółki upłynęło miło i szybko.

Tytuł: Basia i przyjaciele. Anielka

Autor: Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 15,29 zł

ceneo.pl: ok. 10 zł KLIK

Liczba stron: 24

Oprawa: twarda

Basia i przyjaciele. Anielka

DSC_2606

DSC_2608

DSC_2609

Antek to kuzyn Basi. Akurat ma bardzo zły dzień i kłóci się z mamą kiedy kuzynka wraz z bratem Jankiem odwiedzają go. Chłopcy są źli, że muszą bawić się z młodszą dziewczyną. Uważają, że Basia nie zna się na zabawie w piratów. Szybko jednak okazuje się, że wspólna zabawa może być całkiem fajna i na koniec dnia dzieciom ciężko się rozstać po tak wspaniałych przygodach.

Tytuł: Basia i przyjaciele. Antek

Autor: Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont

Cena: 15,29 zł

ceneo.pl: ok. 10 zł KLIK

Liczba stron: 24

Oprawa: twarda

 

DSC_2602

DSC_2603

DSC_2604

DSC_2605

Seria Basia i przyjaciele to książki bez przemocy, pouczające i przede wszystkim interesujące dzieci. Polecamy również dla nieco starszych dzieci. Krzysiowi szczególnie spodobała się historia Antka, bo była w nich zabawa w piratów.

 


[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

By | 2020-10-06T01:25:24+02:00 20 czerwca, 2016|DZIECKO, KSIĄŻKI, Slajdy, TESTY | RECENZJE | OPINIE|2 komentarze

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 7 letniego Krzysia i 3 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.