Auta – ulubiona bajka

Auta – ulubiona bajka

Kiedyś już wspominałam, że ulubiona bajka mojego Szkraba to Auta. Uwielbia jej bohaterów, więc podoba mu się wszystko co z nimi związane.

1

Kilka dni temu kupiłam w Lidlu bardzo fajny Interaktywny Quiz. Jest to plansza, na którą nakłada się różne kartki z zadaniami. Zadaniem dziecka jest połączyć w pary odpowiednie elementy za pomocą kabelków. Jeśli zrobi to dobrze zaświeci się zielona lampka. Zadania są najróżniejsze. Łączenie w pary takich samych pojazdów, dopasowywanie puzzli w odpowiednie miejsce, szukanie cieni różnych autek, łączenie kolorów z autem i inne. Gra bardzo spodobała się Krzysiowi. Pamiętam, że będąc dzieckiem miałam coś podobnego i również lubiłam się bawić w ten quiz.

2

3

4 (1)

4

5

6

7

8

9

Mamy też kilka książek z bohaterami bajki Auta. Poniżej bardzo fajna książeczka cyfry, z którą Krzysiu chętnie uczy się liczyć, ale także poznaje kolory.

10

11

12

15

Dwie kolejne książki, tym razem Bujdy na resorach. Niezidentyfikowany Złomek Latający zawdzięczamy Paulinie z bloga Papisiowo.pl wygrałam ją w szybkim konkursie. Jeszcze raz dziękujemy Paulinka 🙂 Krzyś podczas czytania z chęcią się wtrąca i opowiada po swojemu bajki, które zna już doskonale również z telewizji. „Takie straaaaśne auta ich goniły”.

16

17

I jeszcze jedna, tym razem bajka Auta 2, w dużym skrócie w małej książeczce. A poniżej kolorowanka i gazetka Auta.

19

DSC05478

Obowiązkowo muszą też być zabawki. Mamy więc samochody – Złomka, Zygzaka i Mańka. Zabawki nie są oryginalne, bo kupione za „dychę” w jakimś markecie, ale moje dziecko jeszcze nie zwraca uwagi, że Zygzak zamiast liczby 95, ma 98 i niech tak pozostanie jak najdłużej 😉

DSC05481

O! A to układanka, o której pisałam kiedyś przy okazji wpisu o drewnianych zabawkach. Wylądowała przez jakiś czas „w kącie”, a teraz powróciła w łaski. Krzysiu potrafi już sam układać wszystkie obrazki. Zdecydowanie łatwiej mu to wychodzi niż układanie tradycyjnych puzzli, które też posiadamy.

DSC05482

DSC05483

Mało tego! Oczywiście są jeszcze ubranka z autami – bluzki, piżamki, skarpetki, majtki – tutaj mam nadzieję, że zachęci go to do porzucenia pampersa, na rzecz fajnych gatków z Zygzakiem 😉 Krzysiu bardzo lubi oglądać tą bajkę, ale także odcinki specjalne „Bujdy na resorach”. Gdyby nie kontrola dostępu, to pewnie nie odchodziłby od komputera czy telewizora tak jest zafascynowany jej bohaterami i historiami. Czy Wasze dzieci też mają bzika na punkcie jakiś bohaterów z bajek? Kupujecie im zabawki, gadżety i ubranka z ulubionymi postaciami?