Poczytajki 2-latka Urszula Kozłowska

Poczytajki 2-latka Urszula Kozłowska
Dzisiaj post „roboczy”… miało być co innego, ale wczoraj załapałam jakąś jelitówkę, dzisiaj już jest lepiej, ale jeszcze nie tak jak powinno być, więc brak sił i chęci do pisania. Poczytajki 2-latka to temat na dziś 🙂

Chciałam się podzielić moją opinią na temat książeczki dla dzieci.
Książkę wygrałam kiedyś w rozdaniu.
Choć Krzyś dwóch latek jeszcze nie ma, książka bardzo nam się spodobała.  Polecam również dla młodszych pociech.
Od razu mówię, że zdjęcia są stare (planowałam ten wpis już dawno) – robione prawie pół roku temu, więc Krzyś był mniejszy.

Książka ma bardzo ładne kolorowe obrazki przedstawiające codzienne czynności wykonywane przez małą dziewczynkę. Wierszyki opisujące jej dzień czyta się świetnie i lekko. Są krótkie, także dziecko  nie nudzi się szybko patrząc ciągle na tą samą scenkę. Krzysia ulubioną stroną była  właśnie ta poniżej. Odkąd ma tą książkę, to zawsze na początku zanim zaczynaliśmy czytać szukał tej strony i mówił „Pan”, i ” Am, am”, bo dziewczynka je śniadanko. Teraz już po swojemu opowiada, że to tata dziewczynki. Oglądając tą książkę nauczył się skupiać na tym co czytam, bo wcześniejsze książki były raczej do oglądania, a jak już mu chciałam coś przeczytać, to po chwili się niecierpliwił i już chciał przewracać kartki na następną stronę. Teraz już wie co robi dziewczynka na każdej stronie i chętnie opowiada, że „dzidzia aaa” jak dziewczynka śpi, „myju myju” kiedy myje rączki lub „kąpu, kąpu” jak się kąpie. itd.

– Krzysiu, czytamy?
-Taaaaak
Teraz jak pytam wieczorem jaką książkę czytamy to najczęściej słyszę „Mamo, mamusiu…” takim słodkim piskliwym głosikiem. A to dlatego, że na pierwszej stronie książeczki jest wierszyk:
 „Kiedy otwieram oczy nad ranem od razu pragnę zobaczyć mamę.
– Mamo, mamusiu! – wołam. A ona biegnie i już mnie bierze w ramiona. (…)”
Zawsze zmieniałam głos jak czytałam mu to co mówi dziewczynka, więc On też zmienia głos i tak prosi o tą książkę 🙂 Ja znam ją już na pamięć! Rymowanki łatwo zapamiętać.
Na koniec dnia dziewczynka piję kaszkę i idzie spać, więc Krzysiu tez chce kaszkę i spać.
Świetna książeczka, polecam dla Maluchów, z pewnością się im spodoba 🙂 Polecam!
Tytuł: Poczytajki 2-latka
Autor: Urszula Kozłowska
Wydawnictwo: Muza S.A.
Cena: 19,99 zł
Liczba stron: 32
Oprawa: twarda