Wianek Wielkanocny z papierowej wikliny – krok po kroku

Wianek Wielkanocny to już mój drugi wianek wykonany z papierowej wikliny. Zapraszam na instrukcję krok po kroku.

Wianek Wielkanocny, który dziś prezentuję również został wykonany z papierowej wikliny, ale nieco inaczej niż wiosenny wianek, który pokazywałam niedawno. Tym razem użyłam do stworzenia bazy tylko wikliny papierowej, bez tekturowej obręczy. Efekt również zadowalający. Dekoracje natomiast można zrobić dowolne, wedle gusty. U mnie tym razem pojawiły się jajeczka w związku z tym jest to Wielkanocna ozdoba.
wianek wielkanocny
Potrzebne materiały:
– rurki z gazet
– klej
– biały spray
– dekoracje, ozdoby, wstążeczki oraz klej na gorąco do przymocowania ich
Wykonanie:
Z 2-3 rurek tworzymy okrąg (w zależności jaki duży wieniec chcemy uzyskać) i sklejamy końcówki ze sobą. Takich okręgów potrzebujemy kilkanaście, tak aby uzyskać dość gruby wieniec. Następnie wszystkie kładziemy jeden na drugim i oplatamy dookoła pozostałymi rurkami łącząc koniec jednej z początkiem drugiej (jeśli trzeba delikatnie podklejając, choć powinno wystarczyć samo wsunięcie węższego końca w szerszy). Gotowy wieniec malujemy sprayem i czekamy aż wyschnie. Na koniec dokładamy dekoracje wedle uznania.
wianek wielkanocny jak zrobić
wianek z papierowej wikliny krok po kroku
wieniec z wikliny jak zrobić?
Jak Wam się podoba mój wieniec Wielkanocny?
By | 2020-10-21T22:54:50+02:00 13 kwietnia, 2014|OKAZJONALNIE, POZOSTAŁE OKOLICZNOŚCI|7 komentarzy

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 7 letniego Krzysia i 3 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.