Słodki stół na komunię – czego nie może na nim zabraknąć

Słodki stół na komunię – czego nie może na nim zabraknąć

Komunia Święta od lat nie jest tylko zwykłym wydarzeniem o charakterze religijnym, lecz stanowi bardzo ważną część życia rodzinnego Polaków. W końcu tradycją stało się, że w dniu komunii zapraszana jest cała najbliższa rodzina na przyjęcie, które często ustępuje jedynie ślubowi. Nic więc dziwnego, że każdy rodzic chce, aby było ono jak najlepsze. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się słodkie stoły. Czym one są, jak się je powinno zaaranżować i ogólnie co należy wiedzieć w tym zakresie przed rozpoczęciem planowania przyjęcia komunijnego?

słodki stół na komunię

Czym jest słodki stół?

Od czego należy zacząć zdobywanie informacji na temat słodkiego stołu? Na samym początku dowiedzieć się oczywiście trzeba, czym on tak w ogóle jest. Skąd wzięła się ta tradycja i jakie ma ona znaczenie?
Słodki stół to element, który przywędrował do nas z zachodu i jak uważa wiele osób, prosto ze Stanów Zjednoczonych. Jest to forma bufetu, na którym znajdują się przede wszystkim różnego rodzaju słodkości. Oczywiście jeszcze do niedawna słodki stół wykorzystywany był przede wszystkim na urodzinach czy też weselach, lecz ostatnimi czasy rodzice sięgają po niego także na przyjęciach komunijnych.

Czy słodki stół jest potrzebny?

Pomimo tego że słodki stół cieszy się naprawdę dużą popularnością, wielu rodziców zastanawia się, czy jest on na pewno potrzebny. W końcu na przyjęciu i tak pojawi się tort komunijny, więc słodkości zostaną zapewnione. Czy powinno się inwestować w cały stół zastawiony słodkościami?
Wiedzieć trzeba, że taki stół to przede wszystkim atrakcja dla dzieci, których na przyjęciu komunijnym będzie dość sporo. Taki stół nie tylko pozwoli im poczęstować się ich ulubionymi smakołykami, lecz dodatkowo może stanowić centrum ich zabawy i aktywności.

Akcesoria na słodki stół

Jak więc widać, jeśli dziecko wyraźnie zażyczy sobie obecności takiego miejsca na swoim przyjęciu komunijnym, nie warto podejmować w tym wypadku negatywnej decyzji.
Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie konkretnie ciasto na komunię powinno się znaleźć na takim stole, warto się najpierw dowiedzieć, jakiego rodzaju akcesoria powinno się zakupić. Oczywiście kluczowe jest to, jakie naczynia się na nim postawi. Na każde dziecko musi czekać talerzyk, a także pojemnik do picia. Warto zadbać o to, aby były one atrakcyjne wizualnie dla dzieci.
Co więcej, na takim stole pojawić się muszą także odpowiednie pojemniki, w których zaprezentowane będą wszystkie słodkości. Oczywiście centralne miejsce powinien zajmować tort na komunię, lecz obok niego muszą być także inne przysmaki.

Czy słodki stół powinien być odpowiednio udekorowany?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy słodki stół na komunię musi być w jakiś specjalny sposób udekorowany. Czy nie wystarczy samo to, że będą się na nim znajdowały ogromne ilości słodyczy?
Wiedzieć trzeba, aby dekoracja takiego stołu była zgodna z innymi elementami obecnymi w miejscu wyprawiania przyjęcia. Chodzi tu przede wszystkim o kolorystykę i styl danych dekoracji. Co zatem może być użyte? Idealnie dla dzieci sprawdzą się różnego rodzaju girlandy, baloniki czy też banery i wstążki.

Najlepsze przysmaki na stół komunijny

Skoro wiadomo już jakie akcesoria i elementy dekoracyjne będą dobrym rozwiązaniem na słodkim stole komunijnym, trzeba się teraz dowiedzieć, jakie konkretnie słodkości powinny tam czekać na dzieci.
Kompletowanie słodyczy warto zacząć od różnego rodzaju cukierków, które powinny znajdować się w ogromnym ilościach na takim stole. Oprócz nich warto sięgnąć także po muffiny, żelki, pianki, babeczki i ciasteczka.

Jakie napoje powinny się znaleźć na słodkim stole komunijnym?

Wiedzieć trzeba, że na słodkim stole nie może zabraknąć także czegoś do picia dla dzieci. W tym wypadku na uwadze należy mieć, że także picie musi być odpowiednio dobrane. Oczywiście kluczowe są słodkie gazowane napoje, lecz oprócz nich nie może zabraknąć różnego rodzaju soków, oranżady, napojów niegazowanych, a także zwykłej i smakowej wody. Dzięki temu każdy znajdzie na stole coś odpowiedniego dla siebie.

*artykuł przy współpracy z https://piekarniabuczek.pl