Psycholog – sięgnij po pomoc w kryzysie

Psycholog – sięgnij po pomoc w kryzysie

Kryzysy życiowe, zawirowania i zmiany zwykle generują w nas olbrzymi stres. Czasami również nie mamy pojęcia dlaczego czujemy się dłuższy czas gorzej i nie jesteśmy w stanie zlokalizować źródła problemu.

psycholog

Niechęć do życia, przeciągający się stan przygnębienia, a także problemy z panowaniem nad emocjami to tylko niektóre z niepokojących objawów, których nie powinniśmy w żadnym wypadku lekceważyć. Pogłębianie stanu dyskomfortu w naszym życiu  na pewno nie przyniesie nam ulgi, a takową przynieść może konsultacja ze specjalistą.

Przede wszystkim sięgnij po pomoc

Niezależnie od tego, z jakim problemem natury psychicznej czy emocjonalnej się borykasz i jaka jest historia Twojej choroby, warto skorzystać w większości przypadków z pomocy psychologa, który będzie odpowiedni poprowadzić rozmowę, wesprzeć i pomóc przejść suchą stopą przez problemy emocjonalne, z którymi obecnie walczysz. To bardzo ważny krok, by już w momencie, gdy czujemy, że sobie z czymś nie radzimy, zgłosić się po pomoc do specjalisty. W branży psychologów nie brakuje specjalistów, którzy przede wszystkim specjalizują się w pewnych wąskich obszarach, jak chociażby praca nad lękiem, fobiami czy też zaburzeniami emocjonalnymi lub rozwojowymi.

Wizyta u psychologa – najważniejsze korzyści

Wizyta u psychologa może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, pozwala na uzyskanie wsparcia emocjonalnego w trudnych sytuacjach, które często są przyczyną stresu, depresji czy lęku. Mało tego właśnie przez takie wizyty możemy odnaleźć źródła naszych życiowych trudności. To również szansa na przepracowanie konkretnych problemów, na przykład z relacjami czy też lękiem. Większość osób korzystających z wizyt u psychologów poprawia swoją samoocenę, poczucie pewności siebie i znacznie lepiej rozwija się w życiu czy też realizuje swoje cele. Psycholog w Warszawie na Ursynowie to jedno z miejsc, w którym uzyskamy kompleksową pomoc i wsparcie.

Psycholog czy psychoterapeuta – różnice

Wiele osób niezbyt dobrze rozróżnia psychologów oraz psychoterapeutów. W rzeczywistości, by być psychoterapeutą nie trzeba być nawet psychologiem (choć oczywiście możemy nim również być). Psychoterapia posługuje się raczej ścisłą i konkretną metodą przepracowania naszych problemów, która to metoda zależna jest chociażby od wybranego typu terapii. W przypadku psychologów spektrum pracy jest znacznie szersze i bardziej dostosowane pod konkretne potrzeby pacjentów. Mało tego, to właśnie psycholog może zalecić i wskazać właściwą terapię swoim pacjentom.

*artykuł przy współpracy z http://www.twojpsychologursynow.pl/