Nauka zakładania soczewek – kluczowa dla wygody

Nauka zakładania soczewek – kluczowa dla wygody

Gdy Twoja wada wzroku została już zdiagnozowana i podjęta została decyzja o korygowaniu i jej przy pomocy soczewek, przed tobą jeszcze konieczna nauka ich zakładania.

soczewki

To właśnie od prawidłowości tej czynności zależy bardzo wiele w kwestii komfortu, ale jak się okazuje – nie tylko. Na początku zwykle założenie soczewek kontaktowych przysparza nieco problemów, ale po kilku próbach idzie jak z płatka i zwykle po paru tygodniach użytkowania naszych soczewek robimy to na pamięć, a czynność staje się dla nas mechaniczna.

Nieprawidłowo założone soczewki – możliwe skutki

Nieprawidłowo założone soczewki mogą powodować uczucie dyskomfortu, suchości oczu, zaczerwienienia oraz podrażnień. Mogą również powodować zaburzenia widzenia, takie jak zamazane lub rozmyte obrazy, trudności w ostrości widzenia na różne odległości oraz sporadycznie światłowstręt. Nieprawidłowo założone soczewki kontaktowe mogą również zwiększać ryzyko infekcji oczu, takich jak zapalenie spojówek czy zapalenie rogówki. To właśnie dlatego wiele osób nie może i nie chce używać soczewek miesięcznych i decyduje się na jednodniowe. Dlatego ważne jest prawidłowe stosowanie i pielęgnacja soczewek kontaktowych, przede wszystkim nie noszenie ich dłużej niż jest to zalecane, ale również zadbanie o ich higienę, odkładanie do specjalnego płynu i jego odpowiednie zabezpieczenie.

Nauka zakładania soczewek w salonie optycznym

W salonach optycznych przy okazji kupowania naszych soczewek zwykle zostanie nam zaproponowana nauka ich założenia jeżeli jest to nasza pierwsza przygoda z tego typu rozwiązaniem. Dowiemy się wtedy jak zakładać soczewki w sposób prawidłowy, by nie doprowadzić do podrażnień naszego oka, a także ewentualnego wypadania samej soczewki. W takiej nauce zwykle pomaga nam w salonie lekarz, optometrysta lub wykwalifikowany pracownik salonu. Warto też na początek uzbroić się w odrobinę cierpliwości, gdyż nie wszystko od razu będzie nam wychodziło. Dowiedz się więcej na Mojepierwszesoczewki.pl.

Soczewki – znacznie lepsze od okularów?

Oczywiście czasami też właśnie kwestia nauki i nieumiejętności zakładania soczewek może być zniechęcająca do rozpoczęcia ich stosowania w ogóle. To często podnoszony argument na rzecz okularów. I rzeczywiście w przypadku niektórych osób z powodu dużej wrażliwości na soczewki, znacznie lepiej sprawdzają się stare dobre okulary, ale w wielu przypadkach to właśnie soczewki są lepszym pomysłem. Chociażby w przypadku osób z astygmatyzmem, soczewki pozwalają na pełen kąt widzenia w sposób komfortowy, czego nie są w stanie zaoferować nam klasyczne okulary.

*artykuł zewnętrzny