Materace 60×120 – jaki rodzaj materaca wybrać

Materace 60×120 – jaki rodzaj materaca wybrać

Materac dla dziecka jest jednym z najważniejszych zakupów dla rodziców. W końcu to właśnie na nim maluch będzie spędzał na początku większość czasu, a odpowiednio dobrany materac ma wpływ na zdrowy rozwój i dobre samopoczucie. Dlatego warto zastanowić się, jakie materace 60×120 są odpowiednie dla dzieci.

materace jakie wybrać

Sklep z materacami – gdzie szukać?

Zanim przejdziemy do wyboru odpowiedniego materaca, warto wiedzieć, gdzie można szukać dobrej jakości ofert. Najlepszym miejscem do zakupu materaca dla dziecka jest sklep z materacami – zarówno sklep online jak i salon stacjonarny. W takim miejscu dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów materacy, w różnych rozmiarach, z różnymi właściwościami. Warto zwrócić uwagę na sklepy, które posiadają dobre opinie i oferują tylko najlepszej jakości produkty. Zdecydowanie nie jest najlepszym pomysłem korzystanie z materacyka dodanego gratis do łóżeczka, o ile ten materac jest najtańszym modelem, o wątpliwej jakości.

Rodzaje materacy dla dziecka

Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy dla dzieci. Oto najpopularniejsze z nich:

Materace piankowe – to materace wykonane z pianki wysokoelastycznej lub poliuretanowej. Dobrej jakości materacyk piankowy jest miękki, elastyczny i wygodny. Dobrze podpiera ciało dziecka. Materace z pianki poliuretanowej są tanie, ale ich wadą jest to, że szybko się mogą się zdeformować i stracić swoją elastyczność. Nowsza generacja materacy piankowych to modele z pianki wysokoelastycznej. Zapewnia ona bardziej sprężyste i elastyczne podparcie, a przy tym jest też odporna na odkształcenia i wykruszenia.

Materace lateksowe – to materace wykonane z naturalnego lub syntetycznego lateksu. Materace lateksowe są antyalergiczne, elastyczne i wygodne, o ile są produktami dobrej jakości. Poznać to można m.in. po tym, jak duży procent w składzie pianki stanowi naturalny lateks. Przekłada się to potem na trwałość materaca i to jak dobrze będzie on reagował na nacisk.

Materace kokosowe – to materace z dodatkiem maty kokosowej. Są one odpowiednie dla najmłodszych dzieci, ponieważ optymalnie usztywniają materac. Dzięki temu maluch może z większą łatwością podeprzeć się na nim i przekręcić.

materace

Jak wybrać najlepszy materac 60×120?

Wybór materaca dla dziecka zawsze powinien być dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. W przypadku materaca 60×120 należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

Twardość materaca – dla noworodków i niemowląt najlepszym wyborem są materace sztywne, średnio twarde i twarde. Materac dla niemowlaka musi umożliwiać dziecku łatwą zmianę pozycji i unoszenie główki, dziecko nie może się zapadać w zbyt miękki materacyk.

Właściwości antyalergiczne i bezpieczeństwo – z uwagi na zdrowie dziecka, warto wybrać materac, który jest wykonany z materiałów antyalergicznych. Materac 60×120 powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, takie jak Oeko-Tex Standard, czy pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.

Odpowiednia wentylacja – dobrze jest wybierać materace, które posiadają odpowiednią wentylację. Dzięki temu materac będzie dobrze odprowadzał wilgoć i zapewni dziecku komfortowy sen.

Wybór materaca dla dziecka to ważna decyzja, która ma wpływ na jego zdrowy rozwój i dobre samopoczucie. W przypadku materaca 60×120 warto zwrócić uwagę na twardość, właściwości antyalergiczne, odpowiednią wentylację oraz bezpieczeństwo. W sklepie z materacami można znaleźć wiele różnych rodzajów materacy, ale najlepszymi wyborami są materace piankowe, lateksowe i kokosowe. Ważne jest, aby wybrać produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb dziecka i dbać o higieniczne środowisko snu.

*artykuł zewnętrzny