Pamiątka chrztu – pomysł na trafiony prezent

Pamiątka chrztu – pomysł na trafiony prezent

Chrzest jest ważnym wydarzeniem dla całej rodziny dziecka – najbliżsi świętują wcielenie maluszka do społeczności Kościoła, a chrzestni i rodzice obiecują pilnować, aby nie zbaczał z drogi wiary. Wybierając prezent na chrzest często zastanawiamy się, jaki upominek wybrać, aby był jednocześnie piękną pamiątką i praktycznym prezentem, który przyda się dzieciom w codziennym życiu. Podpowiadamy, na jakie pamiątki chrztu warto postawić w tym wyjątkowym dniu – zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. 

pamiątka chrztu

Prezent na chrzest dla dziewczynki

Wybierając pamiątkę chrztu dla dziewczynki warto postawić na delikatne, subtelne ozdoby. Świetnym pomysłem będą pozytywki, które łączą piękny wygląd i uspokajającą melodię, dzięki której rodzicom będzie łatwiej utulić dziecko do snu. Najlepszym rodzajem pozytywek dla dziewczynek będą te w delikatnych, pastelowych kolorach, takich jak róż, srebro, czy lawenda. Lubiany przez dziewczynki motywem jest baletnica, która najczęściej obraca się w rytm muzyki emitowanej przez pozytywkę. Dobrym pomysłem będzie wykonanie na pozytywce personalizowanego grawerunku, dzięki któremu prezent nabierze wyjątkowego, sentymentalnego charakteru. 

Innym, ciekawym rozwiązaniem będą dziecięce szkatułki na biżuterię. Urocze, dziewczęce szkatułki z pewnością będą cieszyć dorastającą dziewczynkę – każda kobieta, niezależnie od wieku lubi mieć miejsce, w którym trzyma swoje skarby – może to być pierwsza biżuteria, pamiątki, czy ulubione, drobne zabawki – dzięki szerokiemu zastosowaniu sama będzie mogła zdecydować, w jaki sposób wykorzysta szkatułkę. Warto postawić na urozmaicenia szkatułki, takie jak lusterko, czy wspomniana wyżej pozytywka. 

Prezent na chrzest dla chłopca

Szukając wyjątkowego i pamiątkowego prezentu na chrzest dla chłopca, warto wziąć pod uwagę obrazki religijne. Tego typu pamiątki są wykonane z wysokiej jakości drewna i stali posrebrzanej, dzięki czemu na długo posłużą rodzicom i dziecku i staną się pamiątką na długie lata. umieszczona na drewnie stalowa blaszka najczęściej przedstawia aniołka czuwającego przy dziecku lub postacie z pisma świętego. Na odwrocie mają państwo możliwość wykonania personalizowanego grawerunku, dzięki czemu prezent będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Dodatkowo, religijny charakter prezentu będzie przypominał dorastającemu dziecku o kroczeniu drogą wiary.

Innym, ciekawym pomysłem są figurki – subtelne, delikatne figurki podobnie jak pozytywki będą świetnym dopełnieniem pokoju dziecięcego. Ogromny wybór figurek na rynku sprawi, że z łatwością dobiorą państwo jej kształt do chłopca – może to być samochód, smoczek, czy helikopter. Personalizowany grawerunek umieszczony na figurce będzie przez wiele lat przypominał dorastającemu dziecku o tym wyjątkowym wydarzeniu.W sklepie Alechrzest.pl znajdą pańśtwo ogromny wybór personalizowanych pamiątek na chrzest, wśród których z pewnością wybiorą państwo swój wymarzony prezent.

*artykuł zewnętrzny