Pokaż dziecku świat – kreatywna nauka z mapą świata

Pokaż dziecku świat – kreatywna nauka z mapą świata

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na edukacje młodego człowieka. Tak ważną rolą rodziców jest zaszczepienie w dziecku chęci poznawania świata, próbowania nowych rzeczy, odkrywania nieznanych miejsc czy smaków oraz robienia czegoś nietypowego. Im bardziej pokażemy dziecku świat od najmłodszych lat, tym więcej będzie miał w sobie kreatywności oraz chęci na jego dalsze eksplorowanie.

kreatywna nauka

Wzbudzanie dziecięcej ciekawości i kreatywności to zdecydowanie najlepszy sposób na naukę. Maluch, od pierwszych lat swojego życia, jest zainteresowany wszystkim, co go otacza. I mimo że niekiedy nie umie wyrazić tego słowami, to w późniejszym etapie rozwoju będzie sygnalizował o wszystkim, o czym chciałby się dowiedzieć.

Jak pokazać dziecku świat?

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko stało się małym podróżnikiem i od najmłodszych lat odkrywało to, co nieznane, warto zaszczepić w nim pasje do zwiedzania i poznawania. Już od najmłodszych lat pokazuj dziecku otaczający je świat. Tylko tyle i aż tyle! Małymi kroki, powoli, ale systematycznie i regularnie. Jak to zrobić?

W pierwszych dniach życia warto zabierać dziecko na spacery po najbliższej okolicy. Park, las, pobliski plac zabaw, ogród zoologiczny lub botaniczny – to pierwsze podróżnicze doświadczenia. Z biegiem czasu warto poprzeczkę stawiać coraz wyżej i dalej. Planuj wyjazd w taki sposób, aby dziecko miało wpływa na wybór destynacji w czasie wakacji czy ferii oraz atrakcje, z których będziecie korzystać na miejscu. Pozwól mu decydować. Niech poczuje i doświadczy, że wyprawa w nieznane jest także jego decyzją i to od niego zależy, co będziecie robić na miejscu.

Nie zapomnij o dostarczeniu dziecku emocji. Pozwalaj mu na wspólne doświadczanie. Od spaceru górskim szlakiem i podziwianie widoków oraz przyrody, jakiej dostarczają góry i las, przez wspólny spływ kajakiem, zwiedzanie zabytków, poznawanie lokalnych tradycji, historii oraz smakowanie nowych potraw i lokalnych przysmaków. Każdy dzień niech dostarczy czegoś nowego i przyniesie ze sobą emocje, których twój maluch do tej pory nie znał.

Wspomnienia z podróży

Każda podróż kiedyś dobiegnie końca. Wakacyjne wojaże także się skończą, a po powrocie do domu przyjdzie czas na zebranie wspomnień z podróży. Wspólne fotografie, pamiątki, magnezy czy pocztówki – to wszystko umili czas po wakacyjnych przygodach. Jak jeszcze zachować wspomnienia na dłużej, pokazując jednocześnie dziecku świat, który jeszcze ma do odkrycia?

Z pomocą przyjdzie drewniana mapa świata dla dzieci. To produkt wyjątkowy i absolutnie niezbędny w pokoju każdego dziecka, w którym pragniemy zaszczepić pasję do podróżowania i odkrywania. Dziecięca mapa świata dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych. Zawiera nie tylko kontynenty, ale także w zestawie znajdziesz zwierzęta, które żyją na poszczególnych kontynentach. Do mapy dołączane są dodatkowe elementy, jak środki transportu (balon, samolot czy statek) oraz elementy dekoracyjne (np. kompas).

Dekoracja świetnie sprawdzi się w pokoju Twojej pociechy, rozbudzając ciekawość do świata i zachęcając do poznawania nowych, nieznanych dotąd miejsc. Dzięki mapie dziecko będzie mogło nie tylko wspominać dotychczasowe podróże, ale także będzie uczyło się, jak wygląda świat i z jakich kontynentów się składa. Dzięki pinezkom każdym maluch będzie mógł zaznaczać kraje, które odwiedził wspólnie z rodzicami, aby wspomnienia z nich były jeszcze bardziej żywe.

A Ty, jakie masz sposoby na zaszczepienie w dziecku pasji do podróżowania?

*artykuł zewnętrzny