Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie maszynki do golenia męskiej?

Podstawowe akcesorium w absolutnie każdej męskiej kosmetyczce? Oczywiście męska maszynka do golenia, dzięki której można dbać o swój zarost (lub się go pozbywać) oraz czuć się pewnie. Jednak aby dbanie o brodę było bezproblemowe, maszynka musi być dobrana w odpowiedni sposób. Jaki? Serdecznie zachęcamy do lektury oraz poznania praktycznych porad, które zdecydowanie ułatwią zakup takiego sprzętu.

System golący

Pierwszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest system golący. Wyróżnia się dwa ich rodzaje, czyli foliowe oraz głowicowe. Z zasady te drugie uznawane są za dokładniejsze, co wynika z faktu ich ruchomości oraz bardziej precyzyjnego dopasowania do kształtu twarzy. Co natomiast może przemawiać za wyborem wariantu foliowego? Taka maszynka do golenia męska zazwyczaj jest o wiele tańsza, dlatego zwłaszcza to może być jej główną korzyścią.

1. Zasilanie

Zasilanie bezpośrednio wpływa na to, czy użytkowanie urządzenia jest przyjemne, czy też nie. Tutaj do wyboru jest kilka wariantów, przy czym dobór powinien zależeć przede wszystkim od tego, w jaki sposób urządzenie będzie użytkowane. Przykładowo męska maszynka do golenia akumulatorowa to najlepszy wybór dla osób podróżujących. Natomiast sieciowe to idealny wybór urządzenia użytkowanego przede wszystkim w domu. W sprzedaży można znaleźć jednak także maszynki akumulatorowo-sieciowe, które są najbardziej uniwersalne.

2. Metoda golenia

Dla skuteczności golenia znaczenie ma również to, jaką metodę golenia wybierzemy. Tutaj dostępne są przede wszystkim modele do stosowania na sucho oraz na mokro. Pierwsza z metod sprawia, że proces trwa krócej, natomiast cera jest zdecydowanie mniej podrażniona. Natomiast na mokro pozwala na bliskie i bardzo precyzyjne golenie. 

3. Czas pracy urządzenia

W przypadku maszynki akumulatorowej różny może być czas ładowania takiego urządzania. Czas ten jest uzależniony od urządzenia i przed zakupem zdecydowanie warto go sprawdzić.

4. Cena

Nie ulega wątpliwości, że dla wielu panów kluczowe znaczenie ma również to, ile męska maszynka do golenia kosztuje. Ceny dobrych modeli zaczynają się zazwyczaj od 70 złotych, natomiast jeśli chodzi o górną granicę, to tak naprawdę trudno ją znaleźć, gdyż takie urządzenia mogą być również bardzo luksusowe.

5. Producent

Wielu mężczyzn zwraca także uwagę na to, jaka marka wyprodukowała dane urządzenie. Jak jest to ważne? Oczywiście to zależy, choć w pewien sposób marka świadczy o jakości takiego sprzętu. Zdecydowanie ważniejsza jest jednak specyfikacja, na którą zawsze trzeba zwracać baczną uwagę, zwłaszcza gdy zależy nam na urządzeniu, które przetrwa dłużej, aniżeli jeden sezon.

Jak wybrać najlepszą, męską golarkę?

Jak widać parametrów do sprawdzenia jest wiele, podobnie jak urządzeń dostępnych na rynku. Dlatego też pomocą w przypadku wyboru mogą być różnego rodzaju rankingi online, w których konkretne modele są oceniane. Warto zwrócić uwagę na takie zestawienia, choć i do nich trzeba podchodzić w sposób uważny, wiele z nich może być bowiem sponsorowanych przez konkretnego producenta i tym samym nie będą one tak rzetelne.

Warto kierować się też opiniami użytkowników. Można je znaleźć na wielu stronach internetowych oferujących maszynki, choć ponownie, warto czytać je z ograniczonym zaufaniem, zwłaszcza jeśli są nadzwyczaj pochlebne.

Chcesz kupić męską maszynkę do golenia? Jeśli tak, to dobrze przemyśl tę decyzję, gdyż od niej będzie zależało to, w jaki sposób będzie wypielęgnowana broda oraz czy będziesz czuć się pewnie.

*artykuł zewnętrzny