TOP 5 pomysłów na prezent dla 7 latka

TOP 5 pomysłów na prezent dla 7 latka

Siedem lat to ważny moment w życiu dziecka. To właśnie wtedy siedmiolatki idą do szkoły, zmieniają się ich gusta i preferencje, a umiejętności wspinają na nowe wyżyny. Prezent dla siedmiolatka musi być starannie przemyślany, bo dziecko w tym wieku ma już inne oczekiwania niż przedszkolak. Co zatem podarować siedmiolatkowi? Znamy tegoroczne top 5 propozycji prezentów dla siedmioletnich chłopców i dziewczynek.

prezent dla 7 latka

Zabawki interaktywne – nowa jakość zabawy, którą uwielbiają siedmiolatki

Zabawki interaktywne przyjmują coraz bardziej zaawansowane formy. To już nie tylko proste zabawki wydające dźwięki po wykonaniu określonej czynności.

Hitem wśród tegorocznych propozycji jest Smart Sketcher. To proste w wyglądzie i obsłudze urządzenie pozwoli dziecku wspiąć się na wyżyny sztuki plastycznej. Ze Smart Sketcher każde dziecko umie rysować – nawet jeśli twierdzi, że jest inaczej.

Dzieci cenią w Smart Sketcher prostą, wręcz intuicyjną obsługę i ogrom możliwości. Można nawet stworzyć rysunek na podstawie własnego zdjęcia, co niewątpliwie jest ciekawym pomysłem! Technicznie przypomina to rysowanie po śladzie, ale jest dużo bardziej zajmujące.

Gry interaktywne – czyżby gry planszowe miały konkurencję?

Wydaje się, że różnego rodzaju gry planszowe mają bardzo mocną pozycję na rynku, ale muszą uważać, bo gry interaktywne wytrwale depczą im po piętach. Ich zaletą jest możliwość jednoosobowej zabawy, co nierzadko rozwiązuje problem braku kompanów do gry.

Dobrym przykładem jest gra „Pogromcy Robotów Misja Specjalna” od EPPE. Mimo iż jednoosobowa, dziecko tego nie odczuwa, bo cały czas „rozmawia” przez krótkofalówkę. A dzięki temu, że jest to zabawa z ograniczeniem czasowym, emocji nie zabraknie. Trzeba się spieszyć, żeby zrealizować misję i zameldować wykonanie zadania.

Świetny prezent dla jedynaków i nie tylko. Można bawić się też w kilka osób.

Klocki – klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody

Jaka zabawka kojarzy się ze szczęśliwym dzieciństwem? Oczywiście klocki! Aż trudno uwierzyć, że ich historia jest tak krótka. Dzieci dostały pierwszy zestaw klocków dopiero w połowie ubiegłego wieku.

Od tego czasu klocki przeszły długą drogę, a liczba ich rodzajów wydaje się nieograniczona.

W tym roku prawdziwym hitem wśród prezentów dla siedmiolatków są klocki z serii „Buduj z cegły”. Nazwa nie jest przypadkowa. Z miniaturowych cegiełek i innych elementów wykończenia budujemy nieduże modele oryginalnych budowli, np. zamków. To zabawa, która pochłonie nie tylko dzieci, ale i rodziców i ma szanse stać się konkurencją dla słynnych zestawów klocków z Danii.

Puzzle dla siedmiolatka – najlepsze pomysły na zabawę dla całej rodziny

Puzzle to inny rodzaj klocków, najczęściej buduje się z nich dwuwymiarowe obrazki, ale siedmiolatkowi można sprezentować też puzzle 3D. Taki zestaw klocków trójwymiarowych ucieszy każdego siedmiolatka, zarówno chłopca, jak i dziewczynkę.

Dużą zaletą puzzli jest ich analogowy charakter. Do tej zabawy nie jest potrzebny tablet ani smartfon. Przyda się za to bystre oko, sprytne paluszki i cierpliwość. Jeśli dziecko nie ma tych cech, to żaden problem – wystarczy podarować mu bajecznie piękne i inspirujące puzzle CzuCzu, w których przemycono walory edukacyjne.

Tory kulkowe – dobry prezent, z którym kreatywna zabawa nie ma końca

Chyba największą zaletą torów kulkowych jest to, że za każdym razem można stworzyć z nich inną konstrukcję, a więc całkiem nową trasę dla kulek.

Labirynt, spirala, a może trasa przypominająca roller coaster? Rozpędzone kulki wprawią w jednakowy zachwyt zarówno dziewczynkę, jak i chłopca.

7 latek lub 7 latka na pewno polubią zestaw startowy torów kulkowych Clementoni i chętnie rozbudują go o kolejne elementy. To zaledwie początek zabawy, która zdaje się nie mieć końca. Ciekawy pomysł na prezent nie tylko dla dzieci. Cała rodzina da się porwać kulkom.

*artykuł zewnętrzny