Jak w łatwy sposób zabezpieczyć łóżko przed upadkiem dziecka

Jak w łatwy sposób zabezpieczyć łóżko przed upadkiem dziecka

Zastosowanie bramki ochronnej na łóżko jest doskonałym zabezpieczeniem przed upadkiem dziecka. Sprawdza się w wielu sytuacjach, zarówno wtedy kiedy maluch śpi w łóżku rodziców, jak też w momencie, kiedy przenosi się do większego łóżka. Przymocowana do boku uniemożliwia niekontrolowane zsunięcie się z materaca. Zastosowanie jej w dużym łóżku sprawia, że rodzice mogą efektownie odpocząć, a dziecko o wiele łatwiej zasypia.

jak zabezpieczyć łóżko

Bramka ochronna – komfort i bezpieczeństwo

Bramka ochronna do łóżka zwiększa w znacznym stopniu bezpieczeństwo dziecka podczas snu, chronią przed upadkiem, a dzięki swoim kompaktowym wymiarom i łatwemu montażowi mogą być zamocowane przy dowolnym rodzaju łóżka. Taki produkt jest całkowicie bezpieczny, musi przejść specjalną weryfikację przed dopuszczeniem do sprzedaży, aby uzyskać specjalny certyfikat. W miarę potrzeby bramka ochronna może przekształcić dowolne jednoosobowe łózko w miejsce do spania dla przedszkolaka. Dokonując wyboru barierki, należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • sposób montażu,
  • materiał, z jakiego produkt został wyprodukowany,
  • sposób składania i przechowywania.

Najlepszym rozwiązaniem są barierki wykonane z drewna albo aluminium, które pokryte są materiałem bez ostrych i niebezpiecznych krawędzi. Zazwyczaj taki materiał można zdjąć i prać w pralce. Bramka pokryta materiałem minimalizuje ryzyko, że maluszek się uderzy, poza tym jest przewiewna, mocna i lekka. Możliwość składania barierki przy wchodzeniu jest ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, aby można było swobodnie korzystać z łóżka. Składanie barierki powinno być także zaopatrzone w odpowiednią blokadę, aby dziecko nie otwierało jej w nocy. Model posiadający więcej punktów podparcia jest stabilniejszy, dodatkowym zabezpieczeniem są pasy mocujące.

jak w łatwy sposób zabezpieczyć łóżko

Budowa i sposób montażu barierki

Barierka ochronna do łózka ma kształt cienkiej ścianki, która jest mocowana wzdłuż długiej krawędzi łóżka, należy ją zamontować w takim miejscu, które jest najbardziej narażone na możliwość zsunięcia się malucha w czasie snu. Montaż barierki jest stosunkowo prosty, wystarczy ją przykręcić za pomocą śrub do stałych elementów łóżka. Można ją również wsunąć pod materac, wówczas dodatkowym zabezpieczeniem są pasy montażowe, które wzmacniają konstrukcję, kiedy dziecko opiera się o bramkę. Barierki mogą być mocowane do różnych materacy od 15 do 25 cm wysokości. Niektóre modele mogą być także wyposażone w funkcjonalne kieszenie do przechowywania niezbędnych akcesoriów do pielęgnacji albo ulubionych zabawek dziecka. Odpowiednia regulacja polegająca na składaniu bramki umożliwia jej otwieranie bez konieczności używania dużej siły fizycznej.

Najlepsza barierka ochronna to taka, która jest stabilna, zapewnia bezpieczeństwo, a jednocześnie nie generuje żadnych urazów u dziecka. Powinna być zaopatrzona w zaokrąglone krawędzie, miłe i miękkie w dotyku. Taki efekt jest osiągany dzięki zastosowaniu specjalnej tkaniny, która jest łatwa w czyszczeniu. Uniwersalne barierki są dobrym zabezpieczeniem zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Bramki ochronne na łóżko w różnych kolorach i rozmiarach możesz naleźć na stronie: https://qkids.pl/produkty/akcesoria-dla-dzieci/bramki-ochronne-na-lozko/

*artykuł zewnętrzny