Zasłony welurowe zaciemniające odmienią Twoje wnętrze – poznaj ich zalety!

Dekoracja okien w mieszkaniu pełni wiele funkcji. Jedną z najważniejszych jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń. Można sobie z tym poradzić z drobną pomocą zasłon. Wybierając zasłony zaciemniające, jedną z najważniejszych cech, na jakie zwraca się uwagę, jest rodzaj materiału, z jakiego zostały uszyte. Obecnie serca projektantów i miłośników stylu skradł welur. Dlaczego to najlepszy wybór i czym wyróżniają się zasłony welurowe zaciemniające? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu.

Dlaczego warto wybrać zasłony welurowe zaciemniające?

Welur jest wyjątkową tkaniną – to niezwykle miękki materiał, pokryty delikatnym włosiem. Wystarczy dotknięcie dłonią, by zmienić kierunek włosków i odcień, z jaśniejszego na ciemniejszy. Jest dość gruby i ciężki, dzięki czemu prezentuje się bardzo elegancko i ociepla wnętrze. Jego jedwabiste włosie w kontakcie z promieniami słonecznymi zapewnia ciekawe efekty wizualne, dlatego też to jeden z rodzajów materiału, który najchętniej wybiera się do dekoracji. Zasłony welurowe zaciemniające, dzięki swojej gramaturze, doskonale absorbują światło, w związku z czym są funkcjonalnym dodatkiem w aranżacji. Co więcej, skutecznie chronią też prywatność domowników.

Do jakich wnętrz najlepiej pasują zasłony welurowe zaciemniające?

Ciężkie i grube zasłony welurowe zaciemniające są bardzo efektowne – elegancko układają się na karniszu, podkreślając charakter wnętrza. Doskonale komponują się z dodatkami w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour. To jednak nie wszystko. Zasłony z weluru fantastycznie ocieplają pokój, dlatego pokochali je nawet entuzjaści skandynawskich i industrialnych wnętrz. Tkanina ta przełamuje wrażenie surowości i chłodu, charakterystyczne dla takich przestrzeni. Zasłony z tego materiału są także wykorzystywane jako uzupełnienie ciepłych aranżacji, m.in. inspirowanych stylem rustykalnym. Ich ogromną zaletą jest możliwość dopasowania do niemal każdej aranżacji – mnogość kolorów, dostępnych np. w e-sklepie Szalone Promocje, z pewnością zachęci Cię do wybrania modelu dla siebie!

W jakich pokojach warto zawiesić zasłony z weluru?

Potrzeba regulacji natężenia promieni słonecznych czy ochrony swojej prywatności może pojawić się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Welur to uniwersalna tkanina, która może zdobić różne przestrzenie, jednak rzadko spotyka się ją w kuchniach czy łazienkach. Najczęściej zasłony welurowe zaciemniające wykorzystuje się w salonach, gabinetach, sypialniach i pokojach dziecięcych. To właśnie te pokoje wymagają troski o nawet najmniejszy detal. Welur wyróżnia się szerokim zastosowaniem w wystroju, a jego walory estetyczne i ponadprzeciętna wytrzymałość czynią go jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w dekoracjach.

*artykuł zewnętrzny

By | 2022-08-25T10:50:15+02:00 25 sierpnia, 2022|DOM, MAMA, Slajdy|0 Comments

About the Author:

Jestem mamą dwójki łobuziaków - 9 letniego Krzysia i 5 letniej Natalki. Sama mam w sobie jeszcze coś z dziecka. Mogłabym godzinami bawić się klockami Lego, gdybym miała aż tyle wolnego czasu. Ale go nie mam, bo...pracuję zawodowo, zajmuję się dziećmi, ogarniam mieszkanie (czyt.pranie, sprzątanie, gotowanie, prasowanie....wiesz o czym mówię, prawda?), czytam książki, oglądam seriale, czasem tworzę coś z niczego i prowadzę blog :) Przy tylu obowiązkach trzeba być kreatywnym, aby wszystko to pogodzić.