Przedszkole niepubliczne czy państwowe – na jakie warto się zdecydować?

Przedszkole niepubliczne czy państwowe – na jakie warto się zdecydować?

Rodzice decydujący się na przedszkole dla swojej pociechy mają często problem z dokonaniem wyboru. Czy lepiej skupić się wtedy na ofercie przedszkoli prywatnych, a może tych, które działają jako państwowe? Pod uwagę trzeba wziąć wtedy kilka czynników.

przedszkole jakie wybrać

Zapisanie dziecka do przedszkola

Wielu rodziców ma duże problemy z zapisaniem swojego dziecka do przedszkola. Dotyczy to przede wszystkim placówek państwowych, które ze względu na ograniczenia w liczbie dzieci nie mogą zapewnić odpowiedniej opieki wszystkim. Zdarza się, że miejsce jest wtedy dostępne, ale w przedszkolu znacznie oddalonym od miejsca zamieszkania czy pracy, co może powodować dodatkowe problemy.

Wygodniejszym rozwiązaniem dla wielu rodziców jest zatem przedszkole niepubliczne Łódź – https://littlegenius.pl/ oferuje dostęp do wielu placówek tego typu, gdzie maluchy mogą skorzystać z profesjonalnej opieki bez trudności z zapisem. Warto jednak pamiętać o tym, że w niepublicznych przedszkolach także liczba miejsc jest ograniczona, więc nie powinno się odkładać zapisania do niego dziecka na ostatni moment.

Godziny otwarcia przedszkola

Państwowe placówki na ogół są dość krótko otwarte, co powoduje, że pracujący mają wtedy dużo problemów z pozostawieniem w nich swoich pociech na dłuższy czas.

Takie problemy nie pojawiają się najczęściej w przypadku przedszkoli prywatnych, które działają przez dłuższy czas i dzięki temu mogą one również zapewnić lepszą opiekę dla dzieci, których rodzice pracują w pełnym wymiarze czasu.

Programy nauczania w przedszkolu

Dzieci w przedszkolu publicznym realizują podstawowy program nauczania. Te korzystające z placówek niepublicznych mogą brać udział w zajęciach prowadzonych według innych programów lub programów podstawowych uzupełnionych o dodatkowe zajęcia poszerzające ich wiedzę i umiejętności.

Wobec tego rodzice często decydują się na wysłanie pociechy do przedszkola prywatnego, gdy zależy im na to, aby korzystało ono z nauczania w określonym nurcie, na przykład Montessori.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolach

Kolejną różnicą pomiędzy przedszkolami prywatnymi oraz państwowymi są zajęcia dodatkowe. Zajęcia dodatkowe w przedszkolach prywatnych są dostępne w szerszym zakresie i zawarte są już w cenie, dlatego rodzice nie muszą za nie dodatkowo dopłacać.

Duży wybór zajęć dodatkowych w niepublicznych przedszkolach powoduje, że dzieci otrzymują wtedy wszechstronne wsparcie, między innymi w zakresie muzyki, plastyki, przyrody, języków obcych.

Wobec tego prywatne przedszkola są dzisiaj bardzo popularne wśród rodziców. Z ofertami można zapoznać się online już teraz.

*artykuł zewnetrzny