Śpiworki dla dzieci

Śpiworki dla dzieci

Sen to czas na odpoczynek i regenerację organizmu, jest niezmiernie ważny na każdym etapie naszego rozwoju. W przypadku dzieci szukamy metod oraz pomocy, które umożliwią nam szybsze usypianie pociechy oraz zapewnią lepszą jakość wypoczynku. Spokojny sen wpływa na zdrowie maluszka oraz na spokój jego rodziców, którzy w tym czasie może się zrelaksować.

śpiworki dla dzieci

Dlatego tak ważne jest by dziecko zasypiało w przyjemnych i bezpiecznych warunkach.

1. Spokojny sen maluszka

2. Śpiworki dla dzieci, czym są?

3. Plusy śpiworka dla dzieci

4. Komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie

Spokojny sen maluszka

Wedle badań noworodek potrzebuje od 19 do 16 godzin snu na dobę, z wiekiem ten czas się kurczy. Liczby te pokazują jak ważne jest zapewnienie dobrych warunków spania. Sen powinien być nieprzerywany oraz odbywać się w zdrowym trybie.

Kiedy śpimy nasz organizm ma czas odpocząć, wycisza się po wszelkich aktywnościach i może się regenerować. Uspakaja się rytm biologiczny i mają możliwość zajść procesy utrwalające połączenia w naszych neuronach. Podnosi się również nasza odporność, dlatego tak wiele lekarzy zaleca długi sen podczas choroby. 

Jednak uśpienie dziecka niekiedy nie jest tak łatwe mimo tego, że sen dla młodego organizmu jest niezwykle kluczowy. Dlatego warto zadbać, by dziecko zasypiało w ciszy, wszelkie czynności pobudzające aktywność powinny zniknąć. Dobre jest przygaszone światło oraz komfortowo urządzone łóżeczko.

Ponadto odpowiednia temperatura jest bardzo ważna. Zbyt niska temperatura naraża na przeziębienie się młodego organizmu. Zbyt wysoka może prowadzić do podrażnienia śluzówki, a skutkiem tego jest nabycie infekcji. Dlatego miejsce, w którym zasypia dziecko musi mieć optymalne warunki.

Jak widać wiele jest czynników, które wpływają na jakość snu. Warto więc rozeznać się jak można pomóc dziecku zapewniając dobry sen.

Bardzo pomoce stają się śpiworki dla dzieci.

Śpiworki dla dzieci, czym są?

Śpiworki dla dzieci zostały zaprojektowane z myślą zapewnienia komfortu dzieciom oraz rodzicom. Projektanci postawili w nich na bezpieczeństwo oraz wygodę. Produkt uzyskał pozytywne oceny u pediatrów oraz fizjoterapeutów. Utrzymują dziecko w jednym miejscu dzięki czemu nie musimy się bać, że wysunie się z wnętrza podczas snu. Całkowicie niwelowana jest też niebezpieczeństwo kiedy dziecko może wsunąć się do środka i przydusić materiałem. Nie ma możliwości zarzucenia sobie części śpiworka na główkę. 

Większość z nich jest zaprojektowana w ten sposób, że w razie potrzeby wymienienia pieluszki nie trzeba rozpinać całości jedynie jej cześć. Jest to wygodne i umożliwia szybsze dokonanie czynności bez potrzeby budzenia śniącego.

Dzięki nim dziecko bezpiecznie leży w momencie spoczynku oraz przede wszystkim podczas snu. Co bardzo ważne, zabezpieczają dziecko przed samodzielnym przemieszczaniem się. Warianty dla starszych dzieci, które mają nogawki pozwalają na poruszanie się maluszka przy równoczesnym pilnowaniu by pozostało w jednym miejscu. Niekiedy możemy spotkać rodzaje dla raczkujących już dzieci, które mogą przemieszczać się w śpiworku, ale takie są dodatkowo uzupełniane o antypoślizgowe elementy. Najmłodszym pociechom dedykowane są uszyte w jedną komorę. 

Wszystko dla bezpieczeństwa dziecka. 

Dzięki używaniu śpiworka dla dzieci nie musimy się martwić, że maleństwo zmarznie nocą. Zapięcie uniemożliwia dokopanie lub okrycie przez sen jak dzieje się w przypadku zasypiania pod kocykiem czy kołderką. 

Śpiworki sprawdzają się idealnie w domu, ale również podczas podróży lub kiedy idziemy na spacer z dzieckiem w wózku. Producenci dbają o naturalność materiału oraz jego właściwości utrzymywania ciepła przy jednoczesnym nie przegrzewaniu ciała. Od środka otulone są bardzo miękką osłonką, która nie podrażnia skóry. Jeżeli potrzebujemy wariantów idealnie pasujących na użytkowanie na zewnątrz możemy kupić zarówno cieplejsze zaprojektowane z myślą o zimowych spacerach jak i ultracienkie, które będą służyły jedynie za okrycie podczas lata.

Dzięki szerokim ofertom z różnymi wzorami oraz kolorami świetnie nadają się na prezent jako uzupełnienie wyprawki dla dziecka. 

Istnieją również inne warianty śpiworków, które kształtem przypominają np. zwierzątko, a po ich rozwinięciu mamy zapinany kocyk.

Plusy śpiworka dla dzieci

Wśród plusów użytkowania śpiworka rodzice wymieniają:

  • funkcjonalność
  • prosty krój
  • dostępne różne warianty dostosowane do wieku dziecka
  • możliwość prania oraz suszenia
  • bezpieczne użytkowanie
  • delikatny materiał niepodrażniający skóry
  • naturalne materiały
  • utrzymywanie temperatury oraz odprowadzanie nadmiaru ciepła
  • różnorodność wzorów i kolorów

Komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie

Śpiworki dla dzieci powstały jako alternatywa kocyków oraz narzutek i zyskują coraz więcej zwolenników. Nie tylko ładne i wykonane z miękkich materiałów, ale przede wszystkim też praktyczne i nadające się do wykorzystania w różnych sytuacjach. Ich niewątpliwym plusem jest możliwość znalezienia na rynku takiego typu, który sprostaja indywidualnym wymaganiom.

Tysiące rodziców pokochało je za to jak bardzo są pomocne przy codziennym funkcjonowaniu z dzieckiem. 

*artykuł zewnętrzny