Pomysły na prezent dla półrocznego dziecka

Pomysły na prezent dla półrocznego dziecka

Odpowiedni prezent dla malucha w wieku 6 mscy to bardzo ważna sprawa. Nie może być on kupiony na wyrost, czyli nie powinien wybiegać poza jego zdolności możliwości.

prezent dla półrocznego dziecka

Dziecko w tym wieku bardzo szybko się rozwija. Jego wzrok przyciągają kolorowe przedmioty, nowe dźwięki oraz nieustanna chęć zmiany pozycji. Potrafi rozpoznać bliskich i radować się na ich widok. Tym zachowaniom często towarzyszy wydawanie pierwszych dźwięków (oprócz płaczu) w postaci sylab. Chętnie słucha, co mama lub tata do niego mówią.

Odpowiednie zabawki dla półrocznego dziecka to takie, które pobudzą jego zmysły, zainteresują. Coś barwnego, o ciekawej fakturze materiału, wydającego nowe dźwięki, coś co szeleści, gra lub piszczy. Należy też pamiętać o bezpieczeństwie zabawek, które spełniają rygorystyczne normy i posiadają certyfikaty.

Co kupić dziecku 6 msc+?

Dziecko w wieku pół roku staje się bardziej ruchliwie, umie się turlać, przewracać na plecy i próbować siadać. Sztywno trzyma już główkę i w pozycji foki podpierając się rączkami obserwuje otaczający go świat.

Wszystkie oferowane zabawki dla dziecka 6 msc mają zazwyczaj charakter edukacyjny. Każdy nowy gadżet to dla malucha nowość. Będzie więc zadowolony z nowej grzechotki, kolorowego gryzaka czy szeleszczących klocków.

Mata edukacyjna zapewni wiele wrażeń i zaciekawi 

Mata edukacyjna od elemele.com.pl to bardzo ciekawy i uniwersalny pomysł na prezent dla półrocznego szkraba. Jest łatwa w utrzymaniu w czystości, a dziecko jest na niej całkowicie bezpieczne. 

Zabawka absorbuje czas dziecka i pozwala odkrywać świat. Mięciutki materiał połączony pałąkami zapewni zabawę na długi czas. Wyposażona w zawieszki z różnymi kolorowymi gadżetami, gryzakami, lusterkami czy piszczącymi zwierzątkami to świetna zabawka dla dziecka 6 msc. Można zabrać ją w podróż, w odwiedziny do znajomych lub na wycieczkę do parku.

Czy gryzaki i grzechotki to odpowiednie zabawki dla półrocznego dziecka? 

Wybierając ciekawą zabawkę dla szkraba trzeba brać pod uwagę jej bezpieczeństwo. Powinna posiadać wymagane certyfikaty i mieć gwarancję, że nie ulegnie zniszczeniu w trakcie zabawy. Ryzyko zadławienia się małymi przedmiotami będącymi elementami zabawki jest bardzo wysokie. 

Kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku przedmiotów, które dziecko bierze do buzi. To naturalny odruch w tym wieku. Dlatego chłodzące gryzaki i barwne grzechotki to doskonałe zabawki dla dziecka 6 msc, które zaczyna ząbkowanie. Łatwe do trzymania w rączce i do włożenia do buzi. 

Zabawki sensoryczne – co to takiego? 

Gdy nie mamy pojęcia, co kupić dziecku 6 msc+ warto postawić na zabawki sensoryczne. To grupa edukacyjnych gadżetów, które ułatwiają poznawanie świata. Piszczą, skrzypią, odbijają światło, grają i imitują głosy zwierząt. 

Ciekawym pomysłem sensorycznej zabawki dla dziecka 6 msc mogą być duże kostki obszyte różnym materiałem, które maluch może łatwo chwycić. Z pewnością jego zainteresowanie wzbudzą też książeczki, gdzie każda strona oferuje nową formę zabawy. Kolorowe zwierzątka, rośliny zatopione w wodnym świecie lub odwiedziny w zoo będzie świetną formą wycieczki. 

• artykuł zewnętrzny