Angielski dla dzieci w szkole językowej czy indywidualnie?

Angielski dla dzieci w szkole językowej czy indywidualnie?

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko na kurs języka angielskiego, muszą nie tylko wybrać odpowiednią szkołę, lecz także zdecydować, czy dziecko powinno chodzić na zajęcia grupowe czy indywidualne. Są to dwa zupełnie odmienne sposoby nauczania, dlatego warto się zapoznać z ich założeniami.

angielski dla dzieci

Grupowy kurs języka angielskiego – wspólna nauka i zabawa

Szkoły językowe, szczególnie dla dzieci (choć także i z myślą o młodzieży i dorosłych) proponują grupowe kursy nauki języka angielskiego. Są to kursy z ustalonym programem nauczania (który oczywiście jest modyfikowany, jeśli zajdzie taka potrzeba). W dobrych szkołach językowych prowadzący jest lektor jest objęty wsparciem metodycznym i szkoleniowym. W przypadku dzieci najważniejsze jest jednak to, że kurs angielskiego dla dzieci w Sulechowie czy kurs angielskiego w Zielonej Górze to dla ucznia nie tylko miejsce nauki, lecz także przestrzeń spotkania z innymi uczniami. Ta interakcja, odpowiednio wykorzystana, świetnie sprawdza się w nauce języka angielskiego. Dzieci wspólnie odgrywają scenki, bawią się, śpiewają, wykonują prace plastyczne, grają, a jednocześnie się uczą. 

Badania neurodydaktyczne pokazują, że wykorzystanie elementów gier i zabaw pobudza ośrodek nagrody w mózgu dzieci, a to z kolei przekłada się na skuteczniejsze nauczanie. Co ciekawe, dzieci mogą uczyć się nawzajem. Łatwiej im wtedy podejmować próby komunikacji ze sobą, co także przygotowuje je do porozumiewania się z osobami o różnym poziomie biegłości językowej. To w przyszłości może mieć niemałe znaczenie. Jeśli szukasz angielskiego dla dzieci w Zielonej Górze – sprawdź https://earlystage.pl/pl/szkola/zielona-gora.W przypadku poszukiwania szkoły w Sulechowie, odwiedź https://earlystage.pl/pl/szkola/sulechow 

Zajęcia indywidualne – dla kogo?

Druga możliwość to zajęcia dziecka bezpośrednio z lektorem. Plusem tego rozwiązania jest oczywiście to, że prowadzący całą swoja uwagę skupia na konkretnym uczniu i może dostosowywać tempo oraz metody nauczania do jego potrzeb. Brakuje tutaj jednak możliwości dydaktycznych, jakie daje grupa rówieśnicza – nie ma zabaw, scenek, wspólnego śpiewu oraz wielu innych aktywności. Metodę tę zaleca się więc w przypadku dzieci najczęściej wtedy, gdy jest potrzeba wyrównania różnic, np. między grupą w szkole a umiejętnościami ucznia, nadrobienie jakiegoś materiału. 

Jeśli uczniowi jakieś zagadnienia sprawiają problem, indywidualny kontakt z nauczycielem może tutaj znacząco pomóc, natomiast jako podstawowa metoda nauki nie jest on szczególnie polecany. Sięga się po nią w przypadku młodzieży lub osób dorosłych, które w szybszym tempie chcą przyswoić określony materiał. W przypadku dzieci nie jest to jednak najbardziej efektywne narzędzie. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły językowej?

Jeśli szukasz szkoły języka dla swojego dziecka, koniecznie sprawdź:

  • wielkość grup,
  • podział grup pod względem poziomu zaawansowania,
  • informacje dotyczące metod nauczania i filozofii uczenia. 

Przy wyborze szkoły istotna może być również jej odległość od domu, a także sam dojazd. Zwróć uwagę na to, czy dziecko będzie mogło w komfortowy sposób samodzielnie dostać się na zajęcia. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest – dla najmłodszych dzieci – możliwość uczestniczenia w zajęciach języka angielskiego w trakcie godzin świetlicowych. Wszystkie lokalizacje szkół językowych Early Stage w swojej miejscowości znajdziesz na stronie: https://earlystage.pl/ 

*artykuł zewnętrzny