Meble dla dziewczynki – jak urządzić pokój dziecięcy?

Meble dla dziewczynki – jak urządzić pokój dziecięcy?

Pokój dziecka to miejsce, które powinno zostać stworze tak, aby spełniało wszystkie potrzeby malucha. Musi sprzyjać komfortowemu wypoczynkowi, beztroskiej zabawie i oczywiście nauce. Urządzanie pokoju dla dziewczynki to niełatwa sprawa. Warto więc dowiedzieć się wcześniej, czym kierować się podczas kompletowania mebli i dodatków. 

meble dla dziewczynki

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Trzeba zadbać przy tym bowiem o naprawdę wiele kwestii. Dotyczy to zarówno tych związanych z funkcjonalnością, jak i estetyką wnętrza. Dzieci spędzają w swoich pokojach mnóstwo czasu, dlatego ich przestrzeń musi zostać stworzona tak, aby sprzyjała wszystkim potrzebom malucha — od zabawy, aż po naukę. Najważniejszym etapem urządzania takiego wnętrza jest wybór mebli. W sklepach znaleźć można wiele propozycji. Jak więc wybrać meble dziecięce, które nie tylko będą doskonale się prezentować, ale i posłużą przez długie lata?

Jakie meble dla dziewczynki wybrać?

Kupując meble dla dziewczynki, podobnie zresztą jak dla chłopca, musimy wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Naszym priorytetem powinno być to, aby wnętrze było przede wszystkim dobrze dopasowane do potrzeb dziecka. Ważne, aby znalazła się w nim strefa sypialniana i naukowa. Jeśli chodzi o meble, w pierwszej musi znaleźć się oczywiście wygodne łóżko oraz mały stolik lub szafka nocna. Centrum strefy do nauki jest natomiast biurko oraz krzesło. To jedne z najważniejszych mebli w dziecięcym pokoju. Później należy zadbać oczywiście także o odpowiednie oświetlenie i ustawienie. 

To jednak nie wszystko. W pokoju dziecięcym powinien też znaleźć się oczywiście kącik do zabawy. W tym przypadku meble nie są jednak tak ważne, ponieważ zazwyczaj cała ”magia” dzieje się na podłodze. W pokojach dziecięcych bardzo ważną funkcję pełnią natomiast meble do przechowywania. Regały, szafy, czy komody pozwalają na wygodne przechowywanie ubrań, książek i zabawek, co pozwala na zachowanie porządku. 

Meble dla dziewczynki — kolor i stylistyka

Jeśli chcemy urządzić wyjątkowy pokój dla dziewczynki, powinniśmy sporą uwagę skierować na estetykę wnętrza oraz samych mebli. Bardzo ważne jest bowiem, aby wziąć przy ich wyborze pod uwagę upodobania estetyczne dziecka. Oczywiście nie jest to takie proste — każdy rodzic doskonale wie przecież, jak szybko potrafią się one zmieniać. Dlatego też to właśnie, najlepiej sprawdzą się meble o dość neutralnej stylistyce. Dzięki temu będą one doskonale komponować się z wnętrzem niezależnie od zmian, jakie będą w nim wprowadzane na przestrzeni lat. 

Neutralność dotyczy zarówno fasonów, jak i barw. Jeśli chodzi i to pierwsze, to idealną opcją będą meble w stylu skandynawskim lub klasycznym. W przypadku koloru warto zaś stawiać przede wszystkim na biel. Prócz tego, dobrym wyborem będą również wszelkie pastele oraz drewno. 

Funkcjonalne meble do pokoju dziecka — na co zwrócić uwagę? 

Wybieranie mebli dla dziewczynki warto zacząć od spraw typowo praktycznych. Na samym początku ustalmy dokładnie, jakich mebli potrzebujemy oraz jakie ich parametry będą odpowiednie. O ile wielkość mebli do przechowywania jest kwestią mocno indywidualną, o tyle wielkość biurka, czy też łóżka ma ogromne znaczenie. Musimy wziąć tu bowiem pod uwagę jedną, kluczową rzecz — dzieci rosną błyskawicznie. Warto więc wybrać takie meble, które będą służyć także za kilka lat.

W przypadku łóżka najlepiej postawić na takie o znacznie większej długości, niż byłaby potrzebna na ten moment. A co z biurkiem? Najlepszą opcją jest takie z możliwością zmiany wysokości. Jeśli jednak chcemy pozostać przy tradycyjnym, koniecznie dokupmy do niego wygodny fotel regulowany. 

*artykuł zewnętrzny