Dlaczego warto prasować ubranka dla niemowląt ?

Dlaczego warto prasować ubranka dla niemowląt ?

Wielu rodziców bogatych w porady od starszych pokoleń i doświadczonych już matek zadaje sobie pytanie, czy konieczne jest prasowanie ubranek dla niemowląt? Jeżeli tak, to właściwie – dlaczego? Czasy się zmieniają, używamy innych detergentów, a ubranka są szyte z dobrej jakości materiałów, więc czy na pewno musimy prasować ubranka dziecka?

ubranka dla niemowląt

Większość argumentów wskazuje na to, że tak. Nawyk prasowania ubranek niemowlęcych może jedynie wpłynąć dobrze na zdrowie i komfort malucha, dlatego nie warto rezygnować z tej czynności. Poniżej dowiesz się o najważniejszych zaletach prasowania ubranek niemowlęcych i będziesz mógł podjąć własną decyzję o tym czy warto prasować ubranka niemowlęce. Oto kilka powodów, dla których warto:

Prasowanie zabija drobnoustroje, bakterie i roztocza.

O tym jak delikatna i wrażliwa jest skóra maluszka, nie trzeba nikogo przekonywać. Wyeliminowanie drobnoustrojów, które mogą znajdować się na ubraniach dziecka, jest konieczne. Podczas suszenia ubrań mogą rozwijać się w nich szkodliwe dla skóry dziecka mikroorganizmy. Skóra dziecka może różnie na nie zareagować, powodując wysypkę czy podrażnienia. Aby tego uniknąć, prasowanie może być wspaniałym rozwiązaniem, które zapewni, że drobnoustroje nie będą miały kontaktu ze skórą dziecka.

Prasowanie zmniejsza zapach detergentu

Wyschnięte ubranka Twojego maluszka są już czyste i pachnące – po co więc je prasować? Do prania ubranek niemowlęcych powinno korzystać się ze specjalnych, delikatnych i przebadanych detergentów. Mimo wszystko, większość z nich ma delikatny lub mocniejszy zapach. Nie musi być on szkodliwy dla dziecka, ale może okazać się, że niektóre aromaty będą zbyt intensywne dla malucha. Prasowanie zmniejszy zapach detergentu, zapewniając dziecku komfortowy i spokojny sen.

Komfort dziecka przede wszystkim

Dziecko powinno czuć się komfortowo podczas noszenia ubrań, a te muszą być dostosowane do wielkości malucha, aby nie krępowały ruchów i pozwalały na swobodny rozwój dziecka. Ubranka wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna są po praniu lekko obkurczone i mogą wydawać się szorstkie, powodując dyskomfort na skórze maluszka. Dobrze jest wyprasować świeżo wyschnięte po praniu ubranka i zadbać o to, aby maluchowi zawsze było wygodnie.

Estetyka też jest ważna

Lubimy czuć się dobrze. Czyste i wyprasowane ciuchy sprawiają, że czujemy się elegancko i dodają nam pewności siebie. Zadbajmy o to, aby nasz maluch wyglądał równie dobrze. Jeżeli prasowanie poprawia jego komfort i dba o zdrowie niemowlaka, a dodatkowo sprawi, że będzie prezentował się zachwycająco w swoich maleńkich stylizacjach, prasujmy jego ubranka z tą samą starannością co własne. Delikatne i naturalne materiały ubranek dziecięcych niestety gniotą się i bez prasowania mogą wyglądać mało estetycznie.