Łóżeczka dla dzieci – jakie powinny być?

Łóżeczka dla dzieci – jakie powinny być?

Pojawienie się w rodzinie dziecka jest niezwykłym wydarzeniem, tym bardziej jeśli jest t pierwsze dziecko. Świat rodziców zostaje przewrócony do góry nogami. Chcą, żeby wszystko było idealnie przygotowane na pojawienie się na świecie maleństwa, a także chcą mieć pewność, że ich dziecko będzie bezpieczne.

łóżeczka dla dzieci

Rodzice, którzy przygotowują się na powitanie pierwszego dziecka są zagubieni jeszcze w świecie produktów dla dzieci. Nie wiedzą jeszcze co będzie im potrzebne i, na które funkcjonalności zwracać uwagę. Jednym z pierwszych najczęściej kupowanych rzeczy jest łóżeczko, które jest niemal symbolem pojawienia się w domu nowego członka rodziny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka?

Wybierając łóżeczko przede wszystkim należy kierować się tym, żeby było wygodne i bezpieczne dla dziecka. Należy mieć na uwadze to, że dla niemowlaka łóżeczko będzie miejscem, w którym będzie on spędzać większość swojego czasu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się kształtem, wielkością, designem. Można poradzić się również innych osób co im przeszkadzało a co ułatwiało zajmowanie się dzieckiem. Ponadczasowym wydaje się być klasyczne łóżeczku z drewnianymi szczebelkami. W takim przypadku należy na pewno sprawdzić jakość wykonania, żeby nie było widać drzazg, wystających elementów czy innych potencjalnych zagrożeń dla dziecka.

Poza tym należy zwrócić uwagę z jakich materiałów jest wykonane czy jest pomalowane farbami lub lakierami, które nie zawierają szkodliwych substancji, czy nie mają drażniącego zapachu itd. Poza tym warto zadbać o odpowiedni materac w łóżeczku, ponieważ może on mieć duży wpływ na odpowiednie ułożenie dziecka, warto sprawdzić ofertę na łóżka dziecięce z materacem na Meblezbajki.pl. Poza tym ważny jest również dobór odpowiednich kolorów, ponieważ w pierwszych miesiącach życia dziecka jego mózg jest stymulowany przez kontrastujące i wyraziste barwy i jak najbardziej warto pokazywać je dziecku, ale lepiej jest to robić na innych rzeczach niż na łóżeczku, w którym spędza większość czasu i przez to mogłoby być przebodźcowane.

Kolejnym ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest wiek dziecka – inne wybierze się dla niemowlaka, a inne dla 6-miesięcznego dziecka.

Gdzie szukać bezpiecznego łóżeczka dla dziecka?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty dotyczące jakości wykonania, bezpieczeństwa materiałów. Dobrze jest skorzystać z rekomendacji lub poczytać opinię. Jednym z producentów, którzy cieszą się zaufaniem rodziców jest polski producent mebli dla dzieci i młodzieży Meblejakzbajki.pl. Posiadają oni bogatą ofertę, która jest bezpieczna dla dzieci i solidnie wykonana. Producent korzysta z materiałów najwyższej jakości.

Posiadają szeroki asortyment m.in. szafy, komody, półki, dzięki czemu w łatwy sposób można wypełnić przestrzeń dla maleństwa i uporządkować jego rzeczy. Poza tym meble te dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych czy z różnymi motywami bohaterów bajkowych, dzięki czemu te meble zadowolą i gust dzieci, i względy bezpieczeństwa ważne dla rodziców.

*artykuł zewnętrzny