Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne ?

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne ?

Rośnie nasza świadomość. Zaczynamy zwracać uwagę na to co jemy, jakich używamy kosmetyków, z jakich materiałów wykonane są przedmioty codziennego użytku. Ten trend na zdrowy i ekologiczny tryb życia ma również drugą stronę. Słowa ekologiczne i naturalne są używane bez żadnego uzasadnienia, wyłącznie jako chwyt reklamowy. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać prawie żadnych chemicznych i syntetycznych komponentów, ale nie zawsze tak jest.

kosmetyki naturalne

Chociaż dopuszczone do sprzedaży kosmetyki teoretycznie nie mogą zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia to jednak wiele z nich ma negatywny wpływ na kondycję skóry i sprzyja alergiom i podrażnieniom. Jedyną metodą aby wybrać prawdziwe kosmetyki naturalne to zapoznać się starannie z ich składem. Wszystkie syntetyczne składniki powinny opisane być po angielsku, a naturalne po łacinie. Należy również kupować kosmetyki dopuszczone do obiegu w Unii Europejskiej i wystrzegać się tanich i rzekomo cudownie działających środków z popularnych platform zakupowych z Azji.

Czy kosmetyki naturalne można kupić w Internecie?

W sieci jest wiele ofert z kosmetykami naturalnymi, ale warto zapoznać się z nimi szczegółowo. Bardzo interesująca jest strona orientana.pl. To polski producent, który wytwarza kosmetyki bazując na naturalnych składnikach oraz wiedzy i filozofii Dalekiego Wschodu. Orientana nawiązuje do filozofii ajurwedy. Wszystko to, co możemy stosować wewnętrznie – jako pożywienie nadaje się również do pielęgnacji zewnętrznej. Komponenty kosmetyków orientana.pl znamy doskonale z kuchni jako egzotyczne przyprawy – są to między innymi kurkuma, pieprz, migdałowiec, szafran, jaśmin i wiele innych. Dla wegan przeznaczona jest linia kosmetyków naturalnych pozbawiona wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego takich jak miód czy mleko. Aby dowiedzieć się więcej o tajemnicach medycyny i filozofii Dalekiego Wschodu warto przed zakupami poczytać blog na stronie orientana.pl

Na co pomagają kosmetyki naturalne?

Kosmetyki nie są lekarstwem, natomiast właściwie stosowane mogą pod kierunkiem lekarza dermatologa wspierać leczenie farmakologiczne. Łagodzą podrażnienia skóry i są szczególnie wskazane dla osób wrażliwych na niekorzystne czynniki atmosferyczne – mróz, wiatr i słońce. Pomagają utrzymać właściwą wilgotność skóry, łagodzą pozostałości po trądziku lub niewielkich bliznach. Nie mają ani cudownego ani natychmiastowego działania natomiast stosowane regularnie przez dłuższy czas z pewnością przyczynią się do poprawy kondycji skóry i pomogą zachować jej młody i zdrowy wygląd.

*artykuł zewnętrzny