O czym należy pamiętać podczas zakupu fotelika samochodowego dla dziecka?

O czym należy pamiętać podczas zakupu fotelika samochodowego dla dziecka?

Przymierzasz się do zakupu fotelika samochodowego dla swojego maleństwa? Chcesz postawić na model, który zapewni mu zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort podróżowania, a przy tym będzie wyjątkowo lekki i poręczny dla Ciebie jako rodzica? Dowiedz się zatem, co trzeba wiedzieć, podchodząc do zakupu fotelika samochodowego dla dziecka – tak, by finalnie zakup można było uznać za udany i w pełni satysfakcjonujący.

zakup fotelika samochodowego

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Nie ulega wątpliwości, że fotelik samochodowy dla noworodka, niemowlaka czy starszego dziecka musi zapewniać mu bezkompromisowe bezpieczeństwo. Dlatego w pierwszym kroku upewnijmy się, czy potencjalny model posiada odpowiednią homologację, a więc czy spełnia określone normy. Oznaczenia, które muszą opisywać fotelik to ECE R44 lub i-Size. Również konstrukcja fotelika powinna jasno informować o zastosowaniu rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwo dziecka, np. wkładka noworodkowa, dodatkowa ochrona boczna, regulowany zagłówek.

Na uwagę zasługuje tutaj na pewno fotelik samochodowy Avionaut o nazwie Avionaut Sky przeznaczony dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 25 kg (fotelik 0-25 kg). Produkt ten jest zgodny z normą i-Size, a ponadto przeszedł bardzo wymagający szwedzki test PLUS, co czyni go liderem w swojej kategorii.

Dopasuj fotelik do samochodu

Dopasowanie fotelika samochodowego do siedziska w pojeździe jest arcyważne. Poprawnie zamontowany fotelik dla dziecka powinien maksymalnie przylegać do kanapy samochodu, uchwyty isofix umożliwiać bezproblemowe wpięcie fotelika, a pas bezpieczeństwa być wystarczająco długi. Wynika z tego, że zakup fotelika samochodowego dla niemowlaka lub starszaka wraz z bazą isofix, najlepiej zrealizować w sklepie stacjonarnym. Wówczas wykwalifikowani sprzedawcy nie tylko dopasują odpowiedni fotelik do posiadanego auta, ale i krok po kroku pokażą, jak poprawnie go zamontować. Taką możliwość oferuje Smykoland – sklep dziecięcy działający online, ale i posiadający swoje oddziały w Bydgoszczy, Gnieźnie, Koninie, Włocławku oraz Toruniu. Sklep w swoim bogatym asortymencie posiada również wózki dziecięce, zabawki, odzież i obuwie dla najmłodszych, rozmaite akcesoria dziecięce, a nawet produkty dla kobiet w ciąży  i młodych mam.

Zadbaj o komfort podróży

Przy zakupie fotelika samochodowego warto od razu uwzględnić akcesoria, które zapewnią podróżującemu maluszkowi większą wygodę oraz bezpieczeństwo. Artykuły, które zasługują tutaj na uwagę to między innymi moskitiera, która uchroni dziecko przed komarami i innymi groźnymi owadami, śpiworek do fotelika – absolutnie niezbędny zimową porą, czy kocyk do fotelika samochodowego zapewniający maluchowi optymalne warunki termiczne wiosną, a nawet latem. Pomyślmy również o lusterku samochodowym do obserwacji dziecka oraz koniecznie o osłonie przeciwsłonecznej na szybę.

*artykuł zewnętrzny