Muzeum Klocków Lego w Karpaczu

Muzeum Klocków Lego w Karpaczu

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków w Karpaczu odwiedzałam kilkakrotnie podczas naszych wyjazdów. Ostatni raz byłam tam w 2017 roku. W te wakacje pojechaliśmy po długiej przerwie na wakacje do Karpacza. Muzeum Klocków Lego znów mnie zachwyciło i zaskoczyło nowościami. Jeśli jesteście ciekawi czego możecie się tam spodziewać to zapraszam do czytania i oglądania zdjęć.

muzeum klocków lego

Muzeum dla dzieci nie musi być nudne, przekonałam się o tym już nie raz. Idealnym tego przykładem jest Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków w Karpaczu. Znajdują się tam budowle z klocków Lego, a wystawa ta jest interaktywna!

Na zwiedzanie Muzeum Klocków Lego warto zarezerwować sobie co najmniej godzinę czasu. To aż dwa piętra z wieloma pomieszczeniami, w których znajdziemy podzielone tematycznie makiety. W budynku znajduję się również sklep z klockami Lego w bardzo dobrych cenach. Właściciele i pracownicy to ludzie z pasją.

muzeum klocków karpacz
karpacz klocki lego
karpacz muzeum lego
klocki lego w karpaczu

Wiele się zmieniło od mojej ostatniej wizyty w Karpaczu. Choć i w poprzednich latach w tej magicznej krainie klocków było zachwycająco zarówno dla mnie jak i dla Krzysia (Natka była jeszcze malutka). W tym roku jednak pojawiło się wiele nowych atrakcyjnych makiet. Te, które widzieliśmy już wcześniej zostały natomiast ulepszone. Dopracowano detale i zdecydowanie poprawiła się sceneria. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądało to wcześniej zapraszam do archiwalnych wpisów na temat muzeum:

Jeśli natomiast nie czytaliście moich wcześniejszych wpisów to w skrócie o tym czego możecie się spodziewać. Muzeum jest interaktywne, więc możemy uruchamiać różne elementy makiet. Zachwycają się w nim nie tylko dzieci, ale także dorośli. „Ochy” i „achy” oraz podekscytowane okrzyki „Mamaaaa! Patrz na to! Wow!” z pewnością będą Wam często towarzyszyć. Znajdziecie tu aktualne zestawy klocków Lego (Friends, City, Technic itd), ale także ponad dwudziestoletnie zestawy czy modele samochodów. Z pewnością przyglądając się ekspozycjom z bliska zobaczycie jak wiele pracy zostało włożone w przygotowanie tych detali. Muszę również wspomnieć, że w tym samym budynku mieści się także Muzeum Konsol Gier Video i warto kupić bilet łączony do obu tych miejsc. Możecie się tam na chwilę przenieść do czasów dzieciństwa kiedy gry video były bardzo popularne. To kolejny przykład miejsca, w którym nie tylko pooglądacie eksponaty, ale macie możliwość pograć w gry aż na 30 stanowiskach!

To wspaniałe miejsce znajdziecie na ul. Mickiewicza 11. Zachęcam do odwiedzin i dobrej zabawy życzę 🙂

muzeum dla dzieci karpacz
muzeum lego w karpaczu
klocki lego karpacz
prywatne muzeum klocków