Jak urozmaicić kąpiel dziecka – kilka wskazówek

Jak urozmaicić kąpiel dziecka – kilka wskazówek

Kąpiel dziecka to bardzo ważny etap codziennej pielęgnacji. Produktów do kąpieli dla dziecka jest wiele, a producenci nieustannie wprowadzają na rynek nowe pozycje, które mają zachęcić dzieci do kąpieli. Należy jednak pamiętać, aby wybrać odpowiednie kosmetyki, które nie zaszkodzą delikatnej skórze dziecka. Jednocześnie dzięki specjalnie dedykowanym kosmetykom można urozmaicić dziecku czas kąpieli i stworzyć dla nie niego niepowtarzalną zabawę. W tym artykule poznasz kilka wskazówek dotyczących kąpieli Twojego dziecka. Zapraszamy do lektury!

kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki do kąpieli dla dziecka

Kosmetyki dla dzieci powinny posiadać na etykiecie jak najkrótszy skład i dodatkowo najlepiej zawierać składniki pochodzenia naturalnego. Warto zwracać uwagę, czy produkty są oznaczone odpowiednimi certyfikatami, które gwarantują przejście odpowiednich testów laboratoryjnych. Nawet jeśli Twoje dziecko nie ma stwierdzonej alergii na konkretne składniki, warto wybierać hipoalergiczne kosmetyki, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się jakiejkolwiek reakcji alergicznej.

Dodatki do kąpieli

Na rynku dostępnych jest wiele kolorowych kosmetyków przeznaczonych dla dzieci, które na swoich opakowaniach posiadają wizerunek ulubionych postaci z bajek. Jest to niepowtarzalna propozycja producentów, którzy tworzą produkty z myślą o najmłodszych, aby zachęcić ich do kąpieli oraz z chęcią w niej uczestniczyli. Warto sprawdzić kosmetyki dla dzieci na Eurochemia.com, ponieważ wybór dodatków do kąpieli dla dziecka jest tam bardzo szeroki i z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Wybierając spośród dużej ilości produktów, można zdecydować się na:

  • kule musujące do kąpieli
  • pudrowe musujące kostki w różnych kształtach
  • galaretki wytwarzające kolorową pianę
  • musujące kostki do kąpieli

Jeśli Twoje dziecko niechętnie podchodzi do kąpieli i stara się jej unikać, wybór kolorowych dodatków do kąpieli może okazać się świetnym pomysłem. Kosmetyki prezentowane w specjalnych opakowaniach, które przyciągają dziecięcy wzrok stanowią interesujący element urozmaicenia kąpieli i jednocześnie z pewnością zachęcą ich do regularnego uczestniczenia w kąpielach.

Sposoby na zabawę podczas kąpieli

Zabawa z pianą to z pewnością jedna z ulubionych rozrywek dla dzieci podczas kąpieli. Wlej do wanny niewielką ilość płynu do kąpieli, a następnie dziecko za pomocą szybkich ruchów rąk i nóg będzie tworzyć pianę, która z pewnością przyniesie wiele śmiechu i radości. Następnie, gdy dziecko wytworzy już pianę będzie mogło nałożyć ją na dłonie i próbować zdmuchnąć pianę z powrotem do wody w wannie.

Innym sposobem na przyciągnięcie uwagi dziecka i jednocześnie zachęcenie do kąpieli jest dodanie do wody zabawek w kształcie zwierząt lub ulubionych bajkowych postaci. W ten sposób można zaproponować wspólna zabawę w trakcie kąpieli. Można również dać dziecku plastikowe przedmioty takie jak wiaderko lub miseczka, które mogą pełnić funkcję przyborów kuchennych i zacząć z dzieckiem zabawę w gotowanie.

Jak widać istnieje wiele sprawdzonych zabaw, które można wykorzystać podczas kąpieli dziecka, aby urozmaicić mu ten czas. Zabawy w wodzie mają wiele zalet, które zapewniają rozwój dziecka i jednocześnie stanowią gimnastykę dla mięśni oraz wspomagają koordynację ruchową. Należy pamiętać, że bez względu na to ile lat ma twoja pociecha, warto umilać czas kąpieli.

*artykuł zewnętrzny