Czy Sudocrem Expert można stosować od urodzenia dziecka?

Czy Sudocrem Expert można stosować od urodzenia dziecka?

Sudocrem Expert to popularny krem na odparzenia, który ma działanie łagodzące, kojące i ochronne. Może być on stosowany zarówno profilaktycznie, jak i wspomagać leczenie stanu zapalnego skóry. Maść cieszy się zaufaniem zarówno rodziców, jak i lekarzy. Wiele osób zastanawia się jednak, czy faktycznie można ją stosować od urodzenia dziecka.

sudocrem

Sudocrem Expert – co to za krem?

Sudocrem Expert to maść to pielęgnacji skóry. Choć kojarzona jest ona głównie z problemem odparzeń, można ją także stosować na odleżyny, otarcia czy inne problemy skórne. Krem działa przede wszystkim łagodząco i ochronne za sprawą tlenku cynku, który jest obowiązkowym składnikiem każdej skutecznej maści na odparzenia. Zawiera również alkohol benzylowy, który działa dezynfekująco i miejscowo znieczulająco. Z kolei lanolina przywraca prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Innymi składnikami są benzoesan benzylu i cynamonian benzylu, które mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Jak widać, Sudocrem Expert działa na wielu polach, stąd uniwersalizm jego zastosowania. Więcej o kremie można dowiedzieć się ze strony producenta: https://sudocrempolska.pl/.

Czy maść można stosować od urodzenia dziecka?

Przyjście na świat maluszka to zawsze duże przeżycie dla rodziców. Widzą oni dziecko, które jest kruche i bezbronne. Również jego skóra narażona jest na różne niebezpieczeństwa. Maści Sudocrem Expert można jednak zaufać. Jest to produkt hipoalergiczny, a także niezwykle delikatny i odpowiedni dla bardzo wrażliwej skóry noworodka. Dla wielu rodziców ważna jest informacja, że maść posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, a także Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych. Nie wszystkie kremy na odparzenia dla niemowląt mogą się tym pochwalić. Maść najlepiej stosować jest profilaktycznie, czyli przed każdym założeniem nowej pieluszki. Utworzy on wówczas na skórze dziecka barierę ochronną, zapobiegając w ten sposób kontaktowi czynników podrażniających (mocz i stolec) ze skórą. Maść można również stosować na pieluszkowe zapalenie skóry we wczesnym stadium, które objawia się zaczerwienieniem naskórka, czasem jego łuszczeniem się, jak również poczuciem dyskomfortu (tj. pieczenie i swędzenie – dziecko może płakać lub wykazywać niepokój). Krem należy nakładać na umytą i osuszoną skórę, aż do uzyskania jego cienkiej i przezroczystej warstwy na wybranym obszarze ciała.

Krem to nie wszystko

Krem na odparzenia, nawet najlepszej jakości, nie wystarczy, aby uchronić maluszka przed tym problemem. Równie ważna jest higiena i odpowiednia pielęgnacja skóry. Należy pamiętać przede wszystkim o regularnej zmianie pieluszek. Kiedy są one zanieczyszczone, stają się idealnym środowiskiem do namnażania się bakterii. Poza tym ważne jest, aby za każdym razem przemyć okolice intymne dziecka. Koniecznie należy zadbać o częste wietrzenie pupy. Codziennym rytuałem powinna być kąpiel, a także stosowanie odpowiedniej techniki osuszania skóry – nie wolno jej pocierać ręcznikiem, co powoduje dodatkowe podrażnienia! Dziecko powinno być ubrane w przewiewne ubranka, które pozwalają jego skórze oddychać. Należy mieć również na uwadze, że wysoka temperatura otoczenia zwiększa u malucha potliwość i ryzyko pojawienia się odparzeń. Wszystkie stosowane kosmetyki powinny być hipoalergiczne oraz pozbawione syntetycznych substancji barwiących i sztucznych zapachów. Więcej o prawidłowej pielęgnacji skóry niemowlaka można przeczytać na https://sudocrempolska.pl/jak-prawidlowo-pielegnowac-skore-dziecka/.

Sudocrem Expert to idealny wybór – krem jest skuteczny i bezpieczny, można go stosować już od pierwszego dnia życia dziecka. Najlepiej jest postawić na profilaktykę, ale maść przyda się także w przypadku zauważania pierwszych objawów pieluszkowego zapalenia skóry. W wielu przypadkach jego szybkie zastosowanie wystarczy, aby skórę wyleczyć bez wizyty u lekarza. Maść to jednak nie wszystko. Trzeba również postawić na higienę i odpowiednią pielęgnację skóry dziecka.

*artykuł zewnętrzny