Wyprawka dla niemowlaka – czego nie można pominąć?

Wyprawka dla niemowlaka – czego nie można pominąć?

Pojawienie się nowego członka rodziny to nie tylko ogrom radości, ale także konieczność wyposażenia go w niezbędną wyprawkę. Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie oczekiwania na dziecko, czy może szukasz pomysłów na praktyczny podarunek, dzięki któremu odciążysz finansowo młodych rodziców – poniższy poradnik jest dla Ciebie!

wyprawka dla niemowlaka

Jak wybrać niechodki dla niemowlaka?

Buciki niechodki to nieodzowny element wyposażenia każdego malucha. Stanowią one hybrydowe połączenie zalet wygodnych skarpet a obuwia. Występują w wersjach przeznaczonych zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Są konieczne przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy ochronią dziecięce stópki przed chłodem nie powodując jednocześnie ucisku. Jeżeli zastanawiasz się jak prawidłowo dobrać rozmiar – punktem wyjściowym powinno być zmierzenie stopy od czubka pięty o wysokość najdłuższego palca. Później należy dodać 1 cm – tyle luzu powinno mieć bowiem dziecko w takich bucikach niechodkach. 

Miękki kocyk to inwestycja w komfort malucha

Kolejny przykład niezbędnych elementów wyprawki stanowi kocyk z miłego, otulającego materiału. Popularne są koce minky – przyjemne w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości. Przydają się podczas wielu okoliczności – nie tylko jako niezbędny element wyposażenia wózka, ale i w domu. Niemowlęta doskonale czują się otulone takim miłym w dotyku kocykiem. Mnogość dostępnych rozmiarów oraz wzorów powoduje, że każdy znajdzie odpowiedni wariant zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Szumisie zapewnią spokojny sen niemowlęcia

Często spotykanym problemem, z którym spotykają się młodzi rodzice jest płaczliwość u dzieci oraz trudności w usypianiu maluchów. Aby zredukować ten problem warto sprawdzić, czy szumisie nie pomogą w wyeliminowaniu tego problemu. Są to bowiem miłe w dotyku i atrakcyjne wizualnie przytulanki, które emitują uspokajające odgłosy, których nadrzędnym zadaniem jest usypianie dziecka i przygotowanie go do snu.

Mata edukacyjna angażująca zmysły

Małe dzieci cechuje ogromna ciekawość świata i chęć eksplorowania otaczającej rzeczywistości. Aby zaspokoić tę tendencję warto sięgnąć po matę edukacyjną, która pozwoli maluchowi na poznawanie kolorów, kształtów i dźwięków na małej, bezpiecznej powierzchni. Takie maty to przykłady zabawek edukacyjnych, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeżeli zatem chcesz wybrać upominek dla dziecka, który będzie nie tylko stwarzał możliwość zabawy, ale i nauki – wybór takiej maty będzie strzałem w dziesiątkę.

Wybierz mądrze podarunek dla niemowlęcia

Powyższe pomysły to zaledwie ułamek spośród dostępnych możliwości. Teraz, kiedy wiesz już do czego służą szumisie oraz jak wybrać niechodki dla niemowlaka – z pewnością łatwiej będzie Ci znaleźć właściwy, praktyczny upominek dla dziecka. Przyjście na świat małego człowieka budzi wiele radości wśród rodziny oraz znajomych, niemniej wiąże się to również z obciążeniem finansowym świeżo upieczonych rodziców. To tłumaczy, dlaczego w ramach wsparcia warto zainwestować w elementy wyprawki niemowlęcej. Zabawki stanowią najczęstszy wybór wśród otoczenia jako podarunek dla dziecka – warto jednak także rozważyć opcję dokupienia jednego z elementów wyprawki. To połączenie praktycznego i przemyślanego prezentu, który znajdzie zastosowanie w codziennym funkcjonowaniu malucha.

*artykuł zewnętrzny